Policjanci zabezpieczyli działko lotnicze wyłowione z jez. Wolsztyńskiego

Płetwonurkowie uczestniczący w sprzątaniu dna jeziora Wolsztyńskiego znaleźli działko lotnicze wraz z amunicją z okresu drugiej wojny światowej. O znalezisku natychmiast powiadomieni zostali wolsztyńscy policjanci.


Na miejsce skierowano mundurowych, którzy zabezpieczyli teren do czasu przybycia saperów z Głogowa.

29.06.2019 r. ok.godz. 10:30 dyżurny wolsztyńskiej KPP odebrał zgłoszenie dotyczące wydobycia z jeziora Wolsztyńskiego działka pochodzącego prawdopodobnie z okresu drugiej wojny światowej. Na nietypowe znalezisko w okolicy wolsztyńskiego molo natknęli się płetwonurkowie uczestniczący w zorganizowanej przez Starosto Powiatowe w Wolsztynie akcji sprzątania dna jeziora.

Na miejsce skierowano funkcjonariuszy KPP w Wolsztynie, którzy odizolowali teren, aby do minimum ograniczyć niebezpieczeństwo związane z obecnością osób postronnych oraz policjanta Nieetatowej Grupy Rozpoznania Minersko-Pirotechnicznego wolsztyńskiej jednostki. Policjanci zabezpieczyli – jak później ustalono – działko lotnicze, kaliber 23 mm produkcji ZSRR, wchodzące w skład uzbrojenia strzeleckiego samolotów Ił 2.

Policjanci nadzorowali zabezpieczony teren do czasu przybycia saperów z IV Batalionu Inżynieryjnego w Głogowie. Działania zakończone zostały około godziny 15:00. Po tym czasie molo zostało udostępnione spacerowiczom.

 

Zobacz również …

(Visited 463 times, 1 visits today)

Dodaj komentarz