Policjanci wyciągnęli człowieka z rzeki

Sprawne i szybkie działanie policjantów z Zespołu ds Nieletnich pozwoliło na uratowanie życia mężczyźnie, który topił się w rzece Prośnie. Mł. asp. Krzysztof Mądrzak oraz sierż. szt. Kamil Lichtarowicz wyciągnęli na brzeg wycieńczonego i zmarzniętego 36-latka. Mężczyzna po badaniach, trafił pod opiekę najbliższej rodziny.Do zdarzenia doszło 22 grudnia br. po godzinie 2:00. Funkcjonariusze pełniący służbę w pomieszczeniach dla osób zatrzymanych Komendy Miejskiej Policji w Kaliszu, zauważyli w rzece Prośnie topiącego się człowieka. Mężczyzna wzywając pomocy próbował wydostać się z wody, jednak z uwagi na dużą pochyłość brzegu rzeki w tym miejscu, nie był w stanie poradzić sobie sam.

Oficer dyżurny natychmiast na miejsce skierowany patrol. Jako pierwsi w rejon zdarzenia dotarli mł. asp. Krzysztof Mądrzak oraz sierż. szt. Kamil Lichtarowicz z Zespołu ds. Nieletnich. Funkcjonariusze błyskawicznie odnaleźli osobę, która znajdowała się w wodzie. Mężczyzna był przytomny, ale bardzo osłabiony, ze względu na niską temperaturę i alkohol, pod wpływem którego się znajdował.

Mundurowi weszli na stromy brzeg rzeki i stamtąd rozpoczęli akcję ratunkową. Jeden z nich wskoczył do wody i cały czas asekurowany przez swojego kolegę, złapał topiącego się mężczyznę za rękę. Ostatecznie, wspólnymi siłami udało im się wyciągnąć wyczerpanego i zziębniętego 36-latka na brzeg.

Na szczęście mężczyzna nie odniósł poważniejszych obrażeń. Po badaniach trafił pod piekę członków rodziny.

(Visited 603 times, 1 visits today)

Dodaj komentarz