Policjanci uratowali 16-latka, który chciał skoczyć z wieży telekomunikacyjnej

Policjanci z Posterunku Policji w Lipce zostali powiadomieni, że młody zdesperowany mężczyzna zamierza skoczyć z wieży telekomunikacyjnej. Skuteczne działania policjantów pozwoliły zapobiec tragedii. Młody mężczyzna posłuchał rad funkcjonariuszy i zrezygnował z powziętego zamiaru. Po sprowadzeniu 16-latka z wieży, policjanci przekazali go pod opiekę rodziców.


W niedzielę (28 lutego) około godziny 3:35 dyżurny złotowskiej jednostki Policji otrzymał informację o młodym mężczyźnie, który wszedł na szczyt wieży telekomunikacyjnej z której zamierza skoczyć.

Na miejsce niezwłocznie udali się policjanci z miejscowego posterunku, którzy potwierdzili zgłoszenie. Gdy tylko dostrzegli mężczyznę stojącego na szczycie wieży, od razu zaczęli rozmawiać z desperatem. Sytuacja była bardzo niebezpieczna, gdyż skok z takiej wysokości realnie zagrażał życiu nastolatka.

Mundurowi za wszelką cenę chcieli nakłonić go do zejścia. Początkowo mężczyzna nie reagował na słowa policjantów i nie chciał prowadzić z nimi rozmowy. Jednak ostatecznie determinacja i opanowanie funkcjonariuszy przyniosły zamierzony efekt. Desperat uspokoił się i zrozumiał, że najbezpieczniej dla niego będzie jeśli zejdzie z wieży, co też uczynił w asyście policjantów.

Mężczyzną okazał się 16-letni mieszkaniec gminy Lipka. Badanie alkomatem wykazało w jego organizmie ponad promil alkoholu. Nastolatek trafił pod opiekę rodziców. O całej sytuacji powiadomiony został także sąd rodzinny.

Dzięki zdecydowaniu funkcjonariuszy, ich opanowaniu w trudnej sytuacji i profesjonalnie przeprowadzonej rozmowie, życiu 16-latka nie zagraża już niebezpieczeństwo.

MF/zlotow.policja.gov.pl/

(Visited 124 times, 1 visits today)

Dodaj komentarz