Policjanci udaremnili dalszą jazdę pijanemu motocykliście. Badanie wykazało 3,5 promila alkoholu w organizmie.

Policjanci z Margonina zatrzymali kompletnie pijanego motocyklistę. Ten, chwilę wcześniej wezwał interwencję Policji. Teraz przed sądem będzie tłumaczył się za swoje nieodpowiedzialne zachowanie.


Policjanci z Margonina w jednej z miejscowości na terenie gminy Szamocin zatrzymali do kontroli drogowej motocyklistę, którego tor jazdy wzbudził ich podejrzenia. Okazało się, że mężczyzną tym jest ten sam 47-latek, który w tym dniu, nieco wcześniej, wezwał bezpodstawnie Policję, zgłaszając kradzież, która nie miała miejsca.

Podczas kontroli drogowej mężczyzna z trudem trzymał się na nogach. Badanie trzeźwości wykazało 3,5 promila alkoholu w organizmie. Sprawdzenia w policyjnych bazach, jeszcze bardziej pogrążyły 47-latka, bowiem wyszło na jaw, że posiada on czynny, sądowy zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów.

Finalnie motocyklista odpowie za przestępstwo kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwości oraz złamanie sądowego zakazu, a także – zgodnie z kodeksem wykroczeń – za bezpodstawną interwencję.

(Visited 653 times, 1 visits today)

Dodaj komentarz