Policjanci na Międzynarodowym Zlocie Morsów w Mielnie

Blisko 5 tys. morsów wzięło udział w XVI Międzynarodowym Zlocie Morsów w Mielnie. W imprezie uczestniczyli również dwaj kaliscy policjanci zrzeszeni w Policyjnym Klubie Biegacza przy Komendzie Miejskiej Policji w Kaliszu. mł. asp. Przemysław Laskowski oraz st. sierż. Sebastian Szmaja na co dzień pełnią służbę w Wydziale Prewencji i Profilaktyki Społecznej.

Mł. asp. Przemysław Laskowski oraz st. sierż. Sebastian Szmaja są członkami Policyjnego Klubu Biegacza przy Komendzie Miejskiej Policji w Kaliszu. Obaj aktywnie uprawiają sport. Najczęściej uczestniczą w imprezach biegowych i kolarskich. Swoje zamiłowanie do sportu łączą z pomaganiem innym włączając się w takie akcje charytatywne jak np. „Kręcimy dla Marcina”.

W ostatni weekend kaliscy policjanci uczestniczyli w Międzynarodowym Zlocie Morsów w Mielnie. Imprezie, która została zorganizowana nad Bałtykiem po raz 16. Miłośnicy zimnych kąpieli zjechali do Mielna z całej Polski, a nawet Europy. Trzydniowy zlot miała swój finał w niedzielę, 10 lutego. Tego jednego dnia w wodach Bałtyku zdecydowało się zanurzyć jednocześnie ponad 4900 osób, wśród nich mł. asp. Przemysław Laskowski oraz st. sierż. Sebastian Szmaja. Policyjni miłośnicy morsowania mówią nie czują strachu przed zimnem i nawet w niskich temperaturach z chęcią wchodzą do wody. Przypominają, że to jeden ze skuteczniejszych sposobów na zahartowanie i zwiększenie odporności organizmu.

 

(Visited 42 times, 1 visits today)

Dodaj komentarz