Policjanci z Konina zatrzymali w jeden dzień aż siedem praw jazdy.

Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Koninie zatrzymali w jeden dzień aż siedem praw jazdy. Powód był zawsze ten sam – przekroczenie dozwolonej prędkości w terenie zabudowanym powyżej 50 km/h. Za to samo wykroczenie ukarali ponad stu innych kierowców.

Działania „Prędkość – Zero tolerancji” trwają od niedzieli 19 marca, a zakończą się w najbliższy piątek. Na drogach Konina i powiatu policyjne patrole mierzą prędkość pojazdów i jak się okazuje, bardzo wielu kierowców nie przestrzega w tym zakresie przepisów. Z dnia na dzień policjanci zatrzymują coraz więcej praw jazdy. Tylko we wtorek aż 7 kierowców pozbawiono uprawnień na okres 3 miesięcy.

Policjanci skontrolowali 173 kierowców, z czego 152 kierowało samochodami osobowymi. 112 kierowców tychże pojazdów przekroczyło dozwoloną prędkość, a 5 popełniających to wykroczenie kierowało ciężarówkami. 7 kierowców jechało zbyt szybko w pobliżu przejść dla pieszych, a 1 został ukarany za nieprawidłowe zachowanie się wobec pieszego. Policjanci ukarali jeszcze 25 kierowców za inne popełnione wykroczenia.

Nie obyło się też bez zatrzymania dowodów rejestracyjnych. Dokumenty te utraciło 14 kierowców.

Marcin Jankowski/ RKG

(Visited 862 times, 1 visits today)

Dodaj komentarz