Policjanci i strażacy wspólnie pomogli starszej kobiecie

Policjanci z Komisariatu Policji w Wyrzysku wspólnie ze strażakami z Ochotniczej Straży Pożarnej w Wyrzysku ruszyli na pomoc 89-letniej kobiecie, która przewróciła się w swoim mieszkaniu i miała problem z poruszaniem.


Funkcjonariusze na wysięgniku dotarli na drugie piętro budynku i przez balkon weszli do pomieszczeń mieszkalnych. Dzięki zdecydowanym działaniom funkcjonariuszy starsza kobieta szybko trafiła do szpitala.

06 września br. w godzinach porannych dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Pile otrzymał informację, że w mieszkaniu przy ul. Grunwaldzkiej w Wyrzysku starsza kobieta potrzebuje pomocy. Z mieszkania dobiegały odgłosy, ale nikt nie otwierał drzwi.  Natychmiast na miejsce pojechali policjanci z Komisariatu Policji w Wyrzysku  i ustalili, że kobieta ma prawdopodobnie problem z poruszaniem. Chwilę później dojechali strażacy z Ochotniczej Straży Pożarnej w Wyrzysku ze specjalistycznym sprzętem.

Funkcjonariusze wspólnie na wysięgniku dotarli na drugie piętro budynku mieszkalnego i weszli na balkon, a następnie po otworzeniu okna weszli do mieszkania.  Na podłodze leżała 89-letnia kobieta, która przekazała funkcjonariuszom, że się przewróciła i nie może się ruszać. Chwilę później na miejsce przybyły służby medyczne, które zabrały starszą kobietę do szpitala.

Wspólne działania policjantów z Komisariatu Policji w Wyrzysku i strażaków z Ochotniczej Straży Pożarnej z Wyrzyska sprawiły, że 89-letnia kobieta szybko trafiła do szpitala.

Podkom. Żaneta Kowalska

(Visited 83 times, 1 visits today)

Dodaj komentarz