Policjanci i dzieci we wspólnym patrolu, w trosce o bezpieczeństwo seniorów

„Sztuczka na wnuczka” to nazwa akcji w jakiej wzięli leszczyńscy policjanci wraz z uczniami Szkoły Podstawowej Nr 1. Podczas wspólnego policyjno – dziecięcego patrolu ulicami Leszna, uwrażliwiano seniorów przede wszystkim przed oszustwami dokonywanymi względem starszych osób.W minionym tygodniu leszczyńscy policjanci spotkali się we wspólnej akcji z uczniami uczęszczającymi do świetlicy przy Szkole Podstawowej nr 1 w Lesznie. Dzieci pod nadzorem wspaniałej opiekunki, pani Anny Patelki przygotowały własnoręcznie plakaty, ulotki oraz banery z hasłami promującymi bezpieczne życie seniorów.

To już kolejna wspólna akcja dzieci z tej szkoły wraz z policjantami. Poprzednie dotyczyły trzeźwości za kierownicą, jazdy z bezpieczną prędkością oraz wzajemnego poszanowania na drodze.

Tym razem inicjatywa została ukierunkowana na bezpieczeństwo starszych mieszkańców Leszna. Dzieci w towarzystwie policjantów, w tym dzielnicowego dbającego o dzielnicę Śródmieście, udali się we wspólny patrol ulicami tej dzielnicy.

Każdy napotkany senior został poproszony o chwilę uwagi. Dzieci oraz policjanci uwrażliwiali osoby starsze na czyhające na nich niebezpieczeństwa, zarówno w domu, jak i na drodze. Każda osoba otrzymała ulotki z hasłami promującymi bezpieczeństwo oraz prezent w postaci serduszka – zawieszki.

Akcja została przeprowadzona w ramach programu „Bezpieczne życie seniorów” i spotkała się z pozytywnym odbiorem mieszkańców Leszna.

(Visited 35 times, 1 visits today)

Dodaj komentarz