Polacy ufają politykom? Najnowszy sondaż zaufania społecznego

Polacy mają dość politycznej walki dwóch barbarzyńskim plemion i coraz częściej szukają głosu rozsądku. Tak wynika z najnowszego sondażu zaufania społecznego. Lider PSL jest najlepiej ocenianym politykiem.

Jak się okazuje Polacy mają dość politycznej walki między dwoma obozami. Takie wnioski płyną z ostatniego sondażu badania zaufania społecznego do osób publicznych. Władysław Kosiniak-Kamysz jest w nim najlepiej ocenianym politykiem. Rodacy doceniają głos rozsądku prezentowany przez lidera ludowców.

W jaki sposób rozkładają się głosy Polaków? Najbardziej wiarygodny wynik oceny danego polityka w sondażu IBRiS daje nam zestawienie ocen pozytywnych i negatywnych. Takie przedstawienie danych pokazuje jak Polacy w rzeczywistości oceniają danego polityka. Władysław Kosiniak-Kamysz nie ma sobie równych.

Pozytywnie pracę prezesa PSL ocenia niespełna 30 proc. Polaków. Zestawiając ten wynik z negatywnymi ocenami daje nam wynik prawie 7 proc. na plusie. O takich wynikach mogliby tylko pomarzyć inni liderzy partyjni zdecydowanie negatywnie oceniani przez radaków: Jarosław Kaczyński (-59,4), Ryszard Petru (-18,6), Grzegorz Schetyna (-10,6), czy Paweł Kukiz (-12).

Wyniki jednoznacznie pokazują pozytywną ocenę Kosiniaka-Kamysza w oczach wyborców. Na drugim biegunie znajdują się przedstawiciele PiS. Praktycznie wszyscy z nich utracili sporo w oczach Polaków. W negatywnych ocenach dominują nie tylko tradycyjnie znajdujący się na dole takich rankingów Jarosław Kaczyński czy Antoni Macierewicz. Spadek poparcia nie ominął także prezydenta Dudę (-13 pkt. proc.).

Tak przedstawiają się wyniki sondażu:

WŁADYSŁAW KOSINIAK-KAMYSZ (PSL) +6,9

BARBARA NOWACKA (TWÓJ RUCH) +5,4

ADRIAN ZANDBERG (PARTIA RAZEM) -3,8

BEATA SZYDŁO -38,7

JAROSŁAW KACZYŃSKI -46,1

ANTONI MACIEREWICZ -59,4

Źródło: Sondaż IBRiS dla Onet.pl

 

(Visited 204 times, 1 visits today)

Leave a Reply