Podszyła się pod pracownika przychodni lekarskiej i ukradła starszej kobiecie 20 tysięcy złotych.

Przestępstwa dokonane metodą „na wnuczka” czy „na policjanta” są najczęściej stosowane przez oszustów. Przestępcy co jakiś czas starają się modyfikować swoje działania, a następnie wcielają je w życie. W poniedziałek na terenie Konina oszustka podająca się za pracownika przychodni lekarskiej, okradła na 20 tysięcy złotych 75-letnią kobietę.


Cała sytuacja wydarzyła się 24 maja br. Na ulicy do starszej mieszkanki konina podeszła kobieta, która przedstawiła się jako pracownik jednej z miejscowych przychodni lekarskich. Oszustka poinformowała, że chciała sprawdzić czy pacjentka wykupiła leki przepisane na receptę przez lekarza. Niczego nieświadoma 75- letnia koninianka zaprosiła kobietę do mieszkania i okazała jej swoje leki. Oszustka była tak przekonująca i wiarygodna, że seniorka zgodziła się pokazać jej 20 tysięcy złotych, które miała schowane w pokoju. Chwile później obie kobiety wyszły z mieszkania. Dopiero po powrocie koninianka zorientowała się, że w jej mieszkaniu brakuje zgromadzonych oszczędności i że padła ofiarą oszustki.

Pamiętajmy, że każda osoba, która chce lub żąda pieniędzy i podaje się za policjanta, wnuczka, prokuratora lub pracownika przychodni lekarskiej, to oszust.  

Nigdy nie ufajcie nieznanym rozmówcom, nie podawajcie haseł do kont bankowych, pod żadnym pozorem nie pobierajcie gotówki z banku i nie przekazujcie ich obcym osobom.

/konin.policja.gov.pl/

(Visited 164 times, 1 visits today)

Dodaj komentarz