Podsumowanie policyjnych działań NURD na drogach powiatu nowotomyskiego

Policjanci na terenie całego nowotomyskiego powiatu przeprowadzili w dniach 28-29 czerwiec 2017 roku działania pod kryptonimem „Niechronieni uczestnicy ruchu drogowego”.

Funkcjonariusze reagowali na każde wykroczenie popełniane przez pieszych i rowerzystów oraz dyscyplinowali kierowców stwarzających zagrożenie dla tej grupy uczestników ruchu drogowego.


Ostatnie dwa dni stały pod znakiem działań policjantów z Wydziału Ruchu Drogowego nowotomyskiej policji, którzy przeprowadzili akcję pod nazwą „Niechronieni Uczestnicy Ruchu Drogowego”.

Kilkudziesięciu policjantów przez dwa dni na terenie całego nowotomyskiego powiatu zwracało szczególną uwagę na wykroczenia popełniane przez pieszych jak i rowerzystów. Niestosowanie się do znaków drogowych, sygnalizacji świetlnych, a także zabawa dzieci na drodze to najczęstsze wykroczenia, jakie popełniają piesi.

Funkcjonariusze zwracali również uwagę na rowerzystów, którzy poruszali się rowerami po chodnikach, przejściach dla pieszych, a także na sprawność techniczną jednośladów i ich wymagane przepisami wyposażenie.

Policjanci w ramach akcji interweniowali także wobec zmotoryzowanych użytkowników naszych dróg, którzy łamią przepisy kodeksu drogowego wyprzedzając inne pojazdy na przejściach dla pieszych, bądź omijają tych, którzy zatrzymali się ustępując drogi pieszemu na pasach.

Bilans działań to 101 ujawnionych wykroczeń, w tym 44 popełnione przez kierowców. Pozostałych wykroczeń byli piesi, którzy między innymi przechodzili przez jezdnię w miejscach niedozwolonych.

Dowodzi to, że nadal to właśnie ta grupa uczestników ruchu, mimo, że najbardziej narażona lekceważy przepisy. 

W ciągu dwóch dni działań funkcjonariusze nałożyli łącznie 94 mandaty karne.


(Visited 179 times, 1 visits today)

Leave a Reply