Podpalili ciężarówkę

Kryminalni zatrzymali dwóch mężczyzn, którzy podpalili samochód ciężarowy, dźwig oraz opony. Wartość start została oszacowana na kwotę 110 tysięcy złotych. Według kodeksu karnego grozi im do 5 lat pozbawienia wolności.


W nocy 5 grudnia br. w Bierzglinku na ulicy Bukowej doszło do pożaru pojazdu ciężarowego marki Scania wraz z naczepą, dźwigu marki Hydros oraz 15 opon samochodowych. Właściciel określił swoje starty na kwotę 110 tysięcy złotych.

Na miejsce pożaru została skierowana grupa dochodzeniowo-śledcza wraz technikiem kryminalistyki. W trakcie wykonanych oględzin zostały zabezpieczone ślady, które świadczyły o tym, że ten pożar był wynikiem celowego działania, a nie samozapłonu.

Następnego dnia policjanci z Wydziału Kryminalnego zatrzymali w związku z tą sprawą dwóch mieszkańców Gminy Września. W protokole przesłuchania podejrzanego zarówno 18 i 20-latek przyznali się do popełnienia tego przestępstwa.

Za spowodowanie uszkodzenia tych rzeczy w wyniku podpalenia według kodeksu karnego grozi im nawet do 5 lat pozbawienia wolności. O dalszym losie tych młodych mężczyzn zdecyduje sąd.

Adam Wojciński/MM

Zdjęcie: OSP Kaczanowo.

 

 

(Visited 850 times, 1 visits today)

Leave a Reply