Pododdział Antyterrorystyczny Policji, Państwowa Straż Pożarna w Sądzie Okręgowym w Poznaniu.

31 marca 2017 roku na terenie Sądu Okręgowego w Poznaniu odbyło się szkolenie w którym brali udział funkcjonariusze Sekcji Policji Sądowej Wydziału Konwojowego KWP w Poznaniu, Samodzielnego Pododdziału Antyterrorystycznego Policji w Poznaniu, JRG – 1 i JRG – 6 Państwowej Straży Pożarnej w Poznaniu oraz pracownicy Sądu Okręgowego w Poznaniu.

W pierwszej części szkolenia realizowano zajęcia teoretyczne z zakresu: „Bioterroryzm oraz zagrożenia chemiczne w budynkach użyteczności publicznej” oraz „Postępowanie w zakresie pozostawionych niezidentyfikowanych przedmiotów na terenie SO”. W drugiej części szkolenia odbyła się praktyczna ewakuacja budynku SO przy ul. Hejmowskiego w sytuacji zagrożenia chemicznego i radiologicznego. Na miejsce wezwana PSP w Poznaniu. Z sali wykładowej zostały ewakuowane trzy osoby z objawami zatrucia nieznaną substancją chemiczną.

Trzecia część szkolenia to symulacja – odbicie osoby konwojowanej przejętej przez napastników z których jeden został obezwładniony przez funkcjonariuszy Policji a drugiemu udało się przedostać na salę rozpraw, gdzie zabarykadował się biorąc kilku pracowników sądu jako zakładników.  O sytuacji kryzysowej zostali powiadomieni funkcjonariusze SPAP w Poznaniu, którzy opanowali sytuację kryzysową i uwolnili zakładników.

Działania odbyły się pod nadzorem Kierownictwa Wydziału Konwojowego KWP w Poznaniu oraz Samodzielnego Pododdziału Antyterrorystycznego Policji w Poznaniu. Całości szkolenia przyglądał się Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Poznaniu insp. Roman Kuster wraz z Zastępcą Dyrektora SO Marcinem Jurgą.

(Visited 818 times, 1 visits today)

Dodaj komentarz