Pobili mężczyznę bo nie był Polakiem ! 46-letnia kobieta i dwóch nastolatków w wieku 16 i 17 lat zostali zatrzymani i usłyszeli zarzuty.

46-letnia kobieta i dwóch nastolatków w wieku 16 i 17 lat w centrum miasta, pobili mężczyznę tylko dlatego, że był z Białorusi. Sprawcy zostali zatrzymani i usłyszeli zarzuty. Grozi im do 5 lat pozbawienia wolności.16-latek stanie przed sądem dla nieletnich.


Do zdarzenia doszło 9 września br. po godzinie 21.00. Przechodnie powiadomili Policje, ponieważ zauważyli, że na rawickim deptaku grupa osób bije mężczyznę, który wzywa pomocy. Na miejsce natychmiast został skierowany patrol. W toku prowadzonych czynności ustalono, że obywatel Białorusi kiedy przechodził deptakiem na ulicy Wojska Polskiego minął grupę młodych ludzi. Po chwili usłyszał jak osoby z tej grupy wykrzykują w jego kierunku wulgarne słowa pełne nienawiści związane z jego pochodzeniem. Nastoletni sprawcy zaczęli uderzać i kopać mężczyznę po całym ciele, po chwili dołączyła do nich znajdująca się również w tej grupie 46-letnia rawiczanka. Cała trójka dotkliwie pobiła obcokrajowca, pokrzywdzony doznał silnych potłuczeń ciała.

Rawiccy policjanci zatrzymali sprawców pobicia 23-letniego obywatela Białorusi. Wszyscy oni usłyszeli zarzuty z art 119 KK za które grozi im od 4,5 miesiąca do 5 lat pozbawienia wolności, bowiem czyn ten dodatkowo miał charakter chuligański.

Zatrzymani sprawcy w przeszłości niejednokrotnie mieli konflikt z prawe, tym razem również kara ich nie minie.

Rawicka policja apeluje o tolerancje wobec wszystkich ludzi. Osoby nie stosujące się do obowiązujących przepisów prawnych z dużą surowością bedą karane za swoje występki.

Przypominamy Art. 119. § 1. KK Kto stosuje przemoc lub groźbę bezprawną wobec grupy osób lub poszczególnej osoby z powodu jej przynależności narodowej, etnicznej, rasowej, politycznej, wyznaniowej lub z powodu jej bezwyznaniowości, podlega karze pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5.

§ 2. Tej samej karze podlega, kto publicznie nawołuje do popełnienia przestępstwa określonego w § 1.

(Visited 472 times, 1 visits today)

One thought on “Pobili mężczyznę bo nie był Polakiem ! 46-letnia kobieta i dwóch nastolatków w wieku 16 i 17 lat zostali zatrzymani i usłyszeli zarzuty.

  • 15 września, 2018 at 2:51 pm
    Permalink

    No i szwaby zarobili bo Polska motoryzacja nie istnieje .

    Reply

Leave a Reply