Planujesz budowę domu? Wybierz wymarzony projekt i zobacz, jak pomysłowo wykończyć elewację!

Starannie wykończona elewacja domu to jego efektowna wizytówka, która wyznacza charakter inwestycji i decyduje o pierwszym wrażeniu. Przed rozpoczęciem budowy, warto dokładnie zapoznać się z zapisami Miejscowego Planu Zagospodarowania Przestrzennego, a w przypadku jego braku z decyzją o Warunkach Zabudowy, które precyzyjnie regulują możliwości zabudowy danej działki oraz mogą zawierać także pewne wytyczne dotyczące sposobu wykończenia zewnętrznego budynku.

W artykule przedstawiamy gotowe projekty domów wybrane spośród bogatej kolekcji ARCHON+. Projekty umożliwiają budowę komfortowych inwestycji, które dzięki efektownym kompozycjom elewacji zyskają wyjątkowo atrakcyjny wygląd.

Elewacja, czyli wizualna wizytówka i funkcjonalność w jednym

Odpowiednio zaprojektowana i wykonana elewacja podkreśla charakter bryły oraz piękno inwestycji, a także spełnia funkcję praktyczną, stanowiąc warstwę ochronną budynku. Zabezpiecza ściany przed negatywnym oddziaływaniem czynników atmosferycznych oraz wpływa na komfort cieplny w budynku. Warstwa izolacyjna elewacji często wykonana z materiałów takich jak styropian i ma za zadanie zapewnić właściwą ochronę termiczną. W okresie zimowym zapobiega utracie ciepła, a latem reguluje temperaturę wewnątrz budynku, co wpływa na efektywność energetyczną i komfort użytkowania.

Komfortowy dom z efektowną elewacją

W różnorodnej kolekcji gotowych projektów domów oferowanych przez pracownię ARCHON+ każdy Inwestor ma szansę znaleźć wiele interesujących propozycji. Atuty funkcjonalne domów oraz ich walory estetyczne można odkryć dzięki prezentowanym na stronie internetowej wizualizacjom wnętrz i elewacji. To pełne inspirujących pomysłów stylizacje, które Inwestorzy budujący domy ARCHON+ mogą odwzorować lub dowolnie zmodyfikować, dostosowując do własnych upodobań, czy wymagań MPZP/WZ. Zapraszamy do bliższego przyjrzenia się kilku wybranym projektom oraz kompozycjom zewnętrznego wykończenia, które stanowią doskonałą inspirację dla osób poszukujących idealnego projektu domu z efektownie zakomponowaną elewacją.

„Dom w wisteriach 8” – nowoczesna elewacja w efektownej odsłonie

To doskonały przykład nowoczesnej kompozycji wykończenia, która nadaje całej bryle atrakcyjny wygląd. Elewacja tego jednorodzinnego domu z poddaszem użytkowym została bardzo starannie zaplanowana. Połączenie tynków w tonacji bieli i szarości z drewnianą okładziną dało piękny efekt wizualny. Ta harmonijna kombinacja materiałów została zastosowana w obrębie strefy wejściowej oraz tarasowej. Całość dopełnia zewnętrzne oświetlenie, które dodaje elewacji klimatycznego wyrazu. Imponującym detalem jest wysokie, narożne przeszklenie, które otwierające przestrzeń jadalni na widok zewnętrzny. Wnętrze „Domu w wisteriach 8” zostało równie starannie zaprojektowane, z dbałością o komfort i funkcjonalność. Na parterze znajduje się słoneczny salon z kominkiem, przestronna kuchnia z wyspą oraz wygodny gabinet do pracy. To idealne miejsce do codziennej pracy i relaksu. Strefa prywatna na poddaszu to dwa przestronne pokoje dla dzieci oraz wygodna sypialnia dla rodziców z prywatną garderobą, a także łazienka.

„Dom w agapantach 3 (E) OZE” – nowoczesna elegancja w harmonii z funkcjonalnością

Jednorodzinny dom z poddaszem i dwustanowiskowym garażem, który robi wrażenie już od pierwszego spojrzenia, zachwyca efektowną, starannie przemyślaną kompozycją elewacji. Kombinacja jasnego tynku z ceglaną okładziną tworzy niezwykle interesujący efekt wizualny, nadając całej bryle wspaniały wygląd. Oprócz elewacji uwagę zwraca dach bez okapów. Na wizualizacjach tego projektu zaprezentowano dwa warianty wykończenia, z zastosowaniem dachówki w kolorze antracytowym lub brązowym, do których odpowiednio dostosowano tonację stolarki. Wspaniale prezentuje się strefa tarasowa, okalająca boczną i frontową ścianę budynku. Dekoracyjnym elementem jest okazała, nowoczesna pergola. Wnętrze „Domu w agapantach 3 (E) OZE” to przestrzeń, która oferuje duże możliwości aranżacyjne. Przestronny, otwarty do połaci dachu salon sąsiaduje z jadalnią, która płynnie łączy się z kuchnią z wielofunkcyjną wyspą. Na parterze znajduje się również dodatkowy pokój z bezpośrednim dostępem do ogrodu, co czyni go idealnym miejscem do pracy lub relaksu. Strefa nocna to trzy sypialnie, w tym luksusowy apartament rodziców z prywatną garderobą i łazienką. Na poddaszu znajduje się także dodatkowa łazienka oraz wspólna garderoba, co zwiększa komfort codziennego użytkowania. Projekt „Domu w agapantach 3 (E) OZE” uwzględnia także w standardzie wentylację mechaniczną oraz pompę ciepła, co przyczynia się do ekonomicznej eksploatacji budynku.

„Dom w kosaćcach (NA) – mała parterówka z efektowną elewacją

Projekt niewielkiej parterówki, która wyróżnia się pięknym wykończeniem elewacji. Ta nowoczesna i minimalistyczna bryła z bezokapowym dachem oferuje atrakcyjną strefę tarasową z uroczą pergolą, tworzącą przyjemne miejsce do relaksu na świeżym powietrzu. Elewacja tego domu zachwyca swoją harmonią i elegancją, dzięki czemu dom będzie prawdziwą ozdobą otoczenia. Kontrast między jasnym a grafitowym tynkiem nadaje elewacji nowoczesnego charakteru, drewniane elementy podkreślają jej naturalne piękno. We wnętrzu jednokondygnacyjnego „Domu w kosaćcach (NA)” czytelnie zdefiniowano część dzienną i nocną, zapewniając mieszkańcom maksymalny komfort użytkowania. W salonie znajdziemy przestrzeń na wygodną sofę, jadalnia oferuje dostęp do tarasu, a praktyczna wyspa subtelnie oddziela kuchnię od pozostałej przestrzeni dziennego użytku. Strefa nocna tego domu zapewnia mieszkańcom zaciszne miejsce do wypoczynku. Zaprojektowano tutaj trzy sypialnie. Projekt uwzględnia również kotłownię z opcją pralni, co dodatkowo zwiększa funkcjonalność domu.

Więcej informacji na archon.pl

Materiał Sponsorowany

(Visited 53 times, 1 visits today)

Leave a Reply