PIJANY OJCIEC JECHAŁ ROWEREM Z TRÓJKĄ DZIECI

Obywatelska postawa przyczyniła się do zatrzymania 41-latka. Mężczyzna jechał rowerem wraz z trójką dzieci po drodze wojewódzkiej W187 w miejscowości Łukowo mając ponad 2 promile alkoholu w wydychanym powietrzu.9 sierpnia br. około godziny 12:50 dyżurny obornickiej komendy otrzymał zgłoszenie, że w miejscowości Łukowo nietrzeźwy rowerzysta jedzie z trójką dzieci po drodze.

Skierowany na miejsce patrol policji potwierdził przypuszczenia 43-letniego świadka zdarzenia. Jak się okazało 41-letni mieszkaniec gminy Obornik poruszał się rowerem będąc w stanie nietrzeźwości drogą wojewódzką W 187 wraz z trójką swoich dzieci w wieku 6, 7 i  11 lat, stwarzające zagrożenie dla siebie, swoich dzieci oraz innych użytkowników drogi.

Badanie na zawartość alkoholu wydychanym powietrzu wykazało ponad 2 promile.

Teraz, mężczyzna odpowie za swoje zachowanie przed sądem.

Na uznanie i pochwałę zasługuje obywatelska postawa zgłaszającego, dzięki któremu nie doszło do tragedii na drodze.

Policja apeluje do osób, które widzą, że jadący przed nimi kierowca wykonuje niebezpieczne manewry, podejrzewają, że może znajdować się pod wpływem alkoholu, aby poinformowały służby dzwoniąc na numer alarmowy 112. Takie zdecydowane działanie może zapobiec drogowej tragedii.

/www.oborniki.policja.gov.pl/

(Visited 661 times, 1 visits today)

Dodaj komentarz