Pijany leżał na środku jezdni, na szczęście w porę znaleźli go policjanci

Rozwaga i zdrowy rozsądek kierujących, jak i pieszych poruszających się po drogach to podstawa jeżeli chodzi o bezpieczeństwo w ruchu drogowym. Zapomniał o tym w piątek 54-latek z gminy Krajenka.


Policjanci z Komisariatu Policji w Krajence zauważyli go, gdy kompletnie pijany leżał na środku drogi gminnej przed miejscowością Rogownica. Reakcja stróżów prawa być może uchroniła go od potrącenia przez inny pojazd, a tym samym utratę zdrowia, a nawet życia.

Niecodzienny widok zastali policjanci z Komisariatu Policji w Krajence w nocy z  22 na 23  czerwca br. na drodze gminnej pomiędzy Głubczynem a Rogownicą. Patrolując rejon służbowy zauważyli w światłach reflektorów leżącego na środku jezdni mężczyznę. Jak się okazało 54-latek był tak pijany, że sam nie mógł nawet się podnieść. Policjanci z uwagi na stan upojenia alkoholowego doprowadzili mężczyznę do Izby Wytrzeźwień w Pile. Badanie wykazało, że mężczyzna miał w organizmie blisko 3 promile alkoholu. Teraz za swój bardzo nieodpowiedzialne zachowanie, które mogło się skończyć dla niego utartą zdrowia, a nawet życia odpowie przed sądem.

Przypominamy!

Policjanci powiatu złotowskiego w czasie codziennej służby zwracają uwagę na wszystko, co może mieć wpływ na nasze bezpieczeństwo na drodze. Kontrolują stan trzeźwości kierowców, reagują na wszelkie przestępstwa i nawet najmniejsze wykroczenia w ruchu drogowym.

Jednak pamiętajmy, że najważniejszy jest rozsądek i rozwaga. Zachowajmy go sami i wymagajmy od innych uczestników ruchu drogowego, od kierowców, rowerzystów i od pieszych, więcej wyobraźni na drodze, a pożądanym efektem będzie mniej tragicznych zdarzeń.
(Visited 162 times, 1 visits today)

Dodaj komentarz