„Pieśń i poezja – dla Niepodległej”

W środowe popołudnie, 28 listopada br., w auli Liceum Ogólnokształcącego im. Emilii Sczanieckiej w Pniewach, młodzież naszej szkoły zaprezentowała program poetycko –  muzyczny p.t. „Pieśń i poezja – dla Niepodległej”.


W ramach realizowanego projektu uczniowie klas pierwszych i drugich LO, pod kierunkiem p. prof. Magdaleny Matuszewskiej-Bryłka i p. prof.  Elżbiety Smagur – doskonalili piękne recytacje różnych utworów poetyckich, poświęconych tematyce patriotycznej.

Od kilku dni rozbrzmiewały w korytarzach szkolnych śpiewy chórku przygotowującego, razem z p. prof. Małgorzatą Przybysz, pieśni patriotyczne z różnych okresów walki niepodległościowej. Całość została spięta narracją historyczną i prezentacją multimedialną. Scenografię przygotowano pod kierunkiem p. prof. Katarzyny Szczepaniak. Nieodzowna, jak zwykle, okazała się pomoc dźwiękowców i oświetleniowców szkolnych – Maksa i dwóch Dawidów z klasy 3a LO. I tak powstała wieczornica, zaprezentowana zebranym w  auli gościom. Program zyskał uznanie widzów, o czym świadczyły gromkie i długie brawa.

 

Więcej zdjęć na stronie szkoły: http://zespolszkolpniewy.pl/2018/12/piesn-i-poezja-dla-niepodleglej/



















(Visited 26 times, 1 visits today)

Dodaj komentarz