Pieniądze unijne ogrzeją poznańskie szkoły

Miasto Poznań pozyskało dofinansowanie unijne na termomodernizację sześciu poznańskich placówek oświatowych. Realizacja projektu rozpocznie jeszcze w tym miesiącu, a zakończy w listopadzie przyszłego roku.


Łączny koszt inwestycji to ponad 10,7 mln zł, z czego unijna dotacja wyniesie ponad 7,7 mln zł. Umowę na dofinansowanie z WRPO 2014+ inwestycji pn. „Poprawa efektywności energetycznej placówek oświatowych na terenie Miasta Poznania” w czwartek podpisali Marek Woźniak, marszałek Województwa Wielkopolskiego i Mariusz Wiśniewski, zastępca prezydenta Miasta Poznania.

– Bardzo się cieszymy, bo jest to już kolejny projekt, który pozwala na termomodernizacji placówek oświatowych. To działania, które z jednej strony wpływają na poprawę estetyki budynków oraz warunków funkcjonowania uczniów i nauczycieli, a z drugiej wpisują się w politykę walki ze smogiem, która jest jednym z priorytetów miasta – mówi Mariusz Wiśniewski, zastępca prezydenta Poznania.

To, że termomodernizacja budynków publicznych jest bardzo ważna, podkreślił też marszałek Województwa Wielkopolskiego.

– Projekt przyczyni się do ograniczenia zanieczyszczeń. Pozwoli też na poprawę efektywności energetycznej budynków oraz wpłynie na ich wizerunek i estetykę. Działanie te są bardzo istotne dla mieszkańców i całej Aglomeracji Poznańskiej – tłumaczy Marek Woźniak.

Projekt, na który udało się pozyskać dofinansowanie unijne zakłada termomodernizację sześciu placówek oświatowych na terenie Poznania:

  • Zespół Szkół Mechanicznych im. Komisji Edukacji Narodowej (ul. Świerkowa 8)
  • Zespół Szkół Zawodowych nr 2 (ul. Żniwna 1)
  • Zespół Szkół Łączności im. Mikołaja Kopernika (ul. Przełajowa 4)
  • Młodzieżowy Dom Kultury nr 2 (ul. Za Cytadelą 121)
  • Zespół Szkół Geodezyjno-Drogowych im. R. Modrzejewskiego (ul. Szamotulska 33)
  • Szkoła Podstawowa nr 64 im. Marii Konopnickiej (os. Orła Białego 120)

W ramach projektu przeprowadzone zostaną kompleksowe prace termomodernizacyjne. W planach jest m.in. wymiana okien i drzwi zewnętrznych; ocieplenie ścian, stropodachów i dachów; wymiana i modernizacja instalacji (w tym wymiana grzejników i ich sterowania), a także wymiana oświetlenia wewnętrznego i zewnętrznego.

Prace mają na celu m.in. ograniczenie emisji zanieczyszczeń (w tym CO2 i pyłu PM10), a także obniżenie strat ciepła, zmniejszenia kosztów związanych z utrzymaniem poszczególnych obiektów oraz poprawę warunków ich użytkowania.
/poznan.pl/Ten pokaz slajdów wymaga włączonego JavaScript.


(Visited 56 times, 1 visits today)

Dodaj komentarz