Piękno z natury – kosmetyki ekologiczne na targach Natural Beauty w Starym Browarze

8 i 9 lutego w Starym Browarze odbędzie się kolejna edycja targów kosmetyków naturalnych Natural Beauty. W tych dniach klienci Centrum będą mieli okazję do zrobienia zakupów oraz spotkania z wytwórcami produktów pielęgnacyjnych, upiększających, producentami wegańskich perfum czy ekologicznych środków czystości. Organiczne mydła o pięknych zapachach, aromatyczne świece, olejki i balsamy to świetny pomysł na zbliżające się wielkimi krokami Walentynki!

Na targach Natural Beauty swoje wyroby zaprezentuje ponad dwadzieścia marek, głównie z Polski. To niepowtarzalna okazja, żeby nie tylko poznać ich oferty, ale także przetestować produkty, porozmawiać z producentami i skorzystać z ich porad oraz unikatowej wiedzy o składnikach i właściwościach naturalnych kosmetyków.

Kto wystąpi?

Odwiedzający targi będą mogli kupić nie tylko produkty pielęgnacyjne. Wśród wystawców znajdą się także Ekomaniaczki i Yooka ze swoimi naturalnymi sojowymi świecami, Balja – polski producent ekologicznych środków czystości czy Lady of Nature – manufaktura wegańskich perfum. Na targach zaprezentują się także: BIOUP, Essences, Flaming, Forever i Pijnoni, GoNature, Herla, Hola Care, Idea25 Hennet, Jardin, Mydlarnia u Franciszka, Naturologia, Naturalnie że ĄĘ, Novea Idea, PLANTEA, Savon Cosmetics, Sensum Mare, Souvre.

Natura jest w modzie

Targi Natural Beauty świetnie wpisują się w trend konsumpcji produktów lokalnych, wyprodukowanych etycznie, z naturalnych składników. Kierunek, który od kilku lat widoczny jest w kulinariach, wpłynął także na modę i kosmetykę. Świadomość konsumentów rośnie; dociekają, jak i gdzie powstał produkt, zanim zdecydują się go kupić. Szukają organicznych kosmetyków czy ubrań z metką „made in Poland”. Popularność zyskują produkty ekologiczne i wegańskie, wytworzone lokalnie, w niewielkich ilościach.

Gdzie szukać kosmetyków naturalnych

Kosmetyki naturalne znajdują się również w stałej ofercie wielu sklepów w Starym Browarze. Produkty polskich marek, takich jak Resibo, Mokosh Cosmetics, BodyBoom czy Clochee można kupić w perfumerii Douglas, kosmetyki Orientana, Vianek i NaturalME dostępne są w drogerii Super-Pharm, z kolei w salonie Sephora znajdziemy świetne kosmetyki naturalne z zagranicy, m.in. amerykańskie Origins, brytyjskie Pai czy francuskie NUXE. Ogromną popularnością cieszą się ostatnio także produkty pielęgnacyjne z Korei, które znajdziemy w jedynym w Poznaniu sklepie słynnej na świecie marki It’S SKIN, od niedawna działającym w skrzydle Pasaż.

„Weteranami” na polskim rynku kosmetyków naturalnych są twórcy marki Organique, która powstała w 2000 roku i prowadzi swój butik w Atrium Starego Browaru. Po wielu latach dominacji produktów naszpikowanych konserwantami, klienci zaczynają doceniać naturalność składników – mówi Jacek Jankiewicz, manager sklepów Organique. Takie produkty są mniej agresywne dla naszej skóry, nie „uzależniają” jej i rzadko uczulają. Używanie kosmetyków naturalnych daje stały efekt przy regularnym używaniu, podczas gdy przy korzystaniu z kosmetyków z konserwantami efekt widzimy szybciej, ale jest on krótkotrwały.

Targi w Starym Browarze przez cały rok

Targi Natural Beauty rozpoczną w Starym Browarze całoroczny cykl wydarzeń targowych. W 2019 roku kalendarium kilkudniowych spotkań zakupowych będzie wyjątkowo bogate. Odbędą się kolejne edycje targów Shop Local i TUTU, prezentujących głównie ubrania i akcesoria projektu polskich twórców, Mamaville – przyciągające tłumy spotkanie z produktami i markami poświęconymi ciąży, macierzyństwu i dzieciom, wreszcie – Design & Craft Market oraz Wolny Targ – lubiane przez Poznaniaków przeglądy produktów autorstwa lokalnych designerów i rękodzielników.

Targi kosmetyków naturalnych Natural Beauty

Stary Browar w Poznaniu, Pasaż 0

piątek-sobota, 8-9 lutego

wstęp wolny w godzinach pracy Centrum

(Visited 47 times, 1 visits today)

Dodaj komentarz