Piękna Sędzina Piłki Nożnej z Konina w Lidze Mistrzyń

Sędzina z Konina w Lidze Mistrzyń
Nie tylko mistrzynie Polski z Medyka reprezentują Konin na piłkarskiej arenie międzynarodowej. Arbiter Michalina Diakow otrzymała nominację na spotkanie Ligi Mistrzów


pomiędzy Manchesterem City i austriackim Sankt Polten i będzie pełnić w nim rolę sędziego technicznego.
​​​​Dla pani arbiter reprezentującej Kolegium Sędziów w Koninie to następna okazja do sprawdzenia się w rozgrywkach pucharowych. Przed tygodniem przyjęła bowiem funkcję oficera łącznikowego sędziów (RLO) z ramienia PZPN podczas meczu Medyka z Olympique Lyon. Teraz sama będzie miała okazję wyprowadzić zespoły na plac gry. Pojedynek pomiędzy Manchesterem City a Sankt Polten rozegrany zostanie w najbliższy czwartek o godzinie 20:00. Nasza reprezentantka będzie współtworzyć zespół najlepszej polskiej sędziny Moniki Mularczyk, w skład którego ponadto wejdą jako asystentki Kinga Seniuk-Mikulska oraz Katarzyna Wasiak.

Wyróżnienie dla Michaliny Diakow to kolejne potwierdzenie świetnej reputacji na jaką pracuje wielkopolskie środowisko sędziowskie. Przypomnijmy, że ostatnio rolę sędziego technicznego w meczu Ligi Europy pomiędzy BATE Borysów a Arsenalem Londyn miał zaszczyt pełnić Adam Kupsik. Tego samego arbitra wyznaczono również do roli asystenta w poniedziałkowym meczu reprezentacji Polski U-20 z Holandią. Z kolei nasza jedyna stała przedstawicielka na szczeblu międzynarodowym, Katarzyna Lisiecka-Sęk, we wrześniu prowadziła spotkania I rundy eliminacji Mistrzostw Europy kobiet do lat 17.

fot. Dariusz Stoński / Wielkopolski ZPN.(Visited 201 times, 1 visits today)

Dodaj komentarz