Pięciu kierowców po alkoholu zatrzymanych przez policję. Rekordzista miał ponad 2,3 promila.

Podczas minionego weekendu gnieźnieńscy policjanci zatrzymali czterech nietrzeźwych kierujących i jednego po użyciu alkoholu. Nietrzeźwi kierujący muszą liczyć się z karą do dwóch lat pozbawienia wolności, wysoką grzywną i wieloletnim zakazem prowadzenia pojazdów.
Do zatrzymania pierwszych dwóch doszło w piątek (1.02.19). Pierwszego – 30-letniego mieszkańca powiatu gnieźnieńskiego kierującego pojazdem marki Hyundai Santa Fe funkcjonariusze wydziału ruchu zatrzymali do kontroli drogowej w Trzemesznie. Badanie na obecność alkoholu wykazało 0,3 promila w organizmie kierowcy. Drugi – 33 letni mieszkaniec powiatu inowrocławskiego kierujący pojazdem marki Daewoo Matiz do kontroli drogowej został zatrzymany przez policjantów referatu patrolowo – interwencyjnego na ul. Poznańskiej w Gnieźnie. Wynik badania trzeźwości to 2,3 promila.

W sobotę w godzinach dopołudniowych w Mierzewie w gminie Niechanowo w ręce mundurowych z Witkowa wpadł 57-letni mieszkaniec tej gminy kierujący Oplem Astrą. W jego organizmie jak wykazało przeprowadzone badanie był 1 promil alkoholu.

Jeszcze tego samego dnia po południu w Pierzyskach w gminie Łubowo policjanci drogówki postanowili zatrzymać do kontroli drogowej kierującego samochodem marki Hyundai. Wynik badania 25-letniego gnieźnianina to 0,56 promila Dodatkowo mężczyzna nie zastosował się do obowiązującego zakazu prowadzenia pojazdów wydanego przez Sąd Rejonowy w Gnieźnie.

Ostatni nietrzeźwy, 65-letni gnieźnianin kierujący motorowerem przez policjantów drogówki do kontroli drogowej został zatrzymany w niedzielę w Lednogórze w gminie Łubowo. Wynik to 1,2 promila.

Kierujący stracili swoje uprawnienia do kierowania. Muszą się też liczyć z karą do dwóch lat pozbawienia wolności, sądowym zakazem prowadzenia pojazdów i wysoką grzywną.

(Visited 139 times, 1 visits today)

Leave a Reply