Petarda wybuchła w ręce nietrzeźwego 15-latka

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Śremie interweniowali w związku z uszkodzeniem ciała nietrzeźwego 15-latka. Chłopak mając w organizmie blisko dwa promile alkoholu odpalił petardę, która wybuchła mu w ręce.


W efekcie nieletni z obrażeniami prawej dłoni trafił do szpitala. Śremscy stróże prawa ustalają okoliczności tej sprawy i apelują do rodziców o to, aby nie pozwalali dzieciom na samodzielne „zabawy” petardami, bo to są materiały wybuchowe i nieumiejętne obchodzenie się nimi może skończyć się tragicznie.
25 grudnia br. w nocy, o godz. 01.15, dyżurny śremskiej Policji został powiadomiony o tym, że w Śremie na placu przed dawną siedzibą straży pożarnej doszło do zdarzenia związanego z użyciem materiałów pirotechnicznych.

Na miejsce natychmiast udali się policjanci Ogniwa Patrolowo-Interwencyjnego i kryminalni. Z ustaleń funkcjonariuszy wynika, że w wigilijny wieczór trzech kolegów w wieku 15, 16 oraz 17 lat spotkało się i piło alkohol w rejonie przepompowni za dawną siedzibą straży pożarnej. Alkohol skończył się po północy i nieletni postanowili wracać do domu. Wówczas jeden z nich, 15-letni mieszkaniec Śremu, odpalił małą petardę i nie zdążył jej odrzucić, bowiem wybuchła mu ona w prawej ręce powodując obrażenia w postaci ran szarpanych tej ręki.

Okazało się, ze 15-latek miał blisko dwa promile alkoholu w organizmie i jego koledzy również byli nietrzeźwi. 17-latek miał blisko półtora promila alkoholu w organizmie, a 16-latek blisko promil. Nieletni z obrażeniami ręki trafił do szpitala w Gostyniu, a jego kolegów przekazano pod opiekę rodziców. Obecnie sprawą zajmują się policjanci z zespołu ds. nieletnich, którzy badają okoliczności tego zdarzenia.

W związku ze zbliżającym się Sylwestrem policjanci apelują o rozwagę i ostrożność przy używaniu petard i jednocześnie zwracają uwagę no to, że nie są to „zabawki” dla dzieci. Funkcjonariusze uczulają rodziców, aby sprawowali szczególny nadzór nad dziećmi, które często są zafascynowane efektownymi, kolorowymi fajerwerkami. Jednak zupełnie nie zdają sobie sprawy z tego, jak może skończyć się „zabawa” petardą. Zdarzenie, do którego doszło w Śremie jest kolejnym dowodem na to, że petardy to nie „zabawki” dla dzieci i powinny być używane tylko i wyłącznie przez trzeźwe osoby pełnoletnie.

(Visited 1 506 times, 1 visits today)

Leave a Reply