Pędziła z niebezpieczną prędkością – została ukarana według nowego taryfikatora

Policjanci ze śremskiej drogówki namierzyli piratkę drogową, która w Drzonku kierując mercedesem nie zważała na bezpieczeństwo swoje oraz innych i pędziła z prędkością 111 km/h przy dopuszczalnej 50 km/h. Kobieta na trzy miesiące straciła prawo jazdy i została ukarana, zgodnie z nowym taryfikatorem, mandatem w wysokości 2000 złotych.


Nowy taryfikator, który obowiązuje od 1 stycznia 2022 roku zawiera uregulowania bardziej surowe wobec tych, którzy stwarzają szczególne zagrożenie bezpieczeństwa na drogach. Niewątpliwie należą do nich piraci drogowi, którzy pędząc z nadmierną prędkością nie zważają na bezpieczeństwo swoje oraz innych uczestników ruchu drogowego. A przecież prędkość jest jednym z kluczowych czynników wpływających na ryzyko zaistnienia wypadków drogowych i skalę ich skutków. Od lat w naszym kraju nadmierna prędkość to główna przyczyna wypadków ze skutkiem śmiertelnym, do których dochodzi z winy kierujących.

W minioną sobotę, 8 stycznia około godz. 15.30, policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego, którzy pełnili służbę w Drzonku, zatrzymali do kontroli drogowej Mercedesa AMG. Kierująca autem, 29-letnia mieszkanka Poznania, pędziła z prędkością 111 km/h przy dopuszczalnej 50 km/h.

Kobieta na trzy miesiące straciła prawo jazdy i została ukarana, zgodnie z nowym taryfikatorem, mandatem w wysokości 2000 złotych. Na jej konto wpłynęło też 10 punktów karnych.

ROZPORZĄDZENIE PREZESA RADY MINISTRÓW z dnia 30 grudnia 2021 r. zmieniające rozporządzenie w sprawie wysokości grzywien nakładanych w drodze mandatów karnych za wybrane rodzaje wykroczeń

/Ewa Kasińska/srem.policja.gov.pl/

(Visited 47 times, 1 visits today)

Dodaj komentarz