PECHOWA PRZERÓBKA ZE SŁOMĄ W TLE

10 stycznia 2018 roku jedną z ulic przy drodze krajowej nr 5 w Lesznie jechał nienormatywny pojazd, którym przewożono baloty słomy. Przerobienie przyczepy spowodowało jej wydłużenie i zbyt dużą wysokość ponad obowiązującą normę.


Aleją Piłsudskiego w Lesznie poruszał się pojazd przewożący słomę w balotach. Po zatrzymaniu ustalono, że polski przewoźnik dostarczał baloty słomiane z Dolnego Śląska w okolice Kościana.

Uwagę inspektorów z leszczyńskiego oddziału Wojewódzkiego Inspektoratu Transportu Drogowego w Poznaniu zwrócił fakt, że przyczepa ciężarowa została poprzerabiana w sposób pozwalający na przewożenie większej ilości balotów, co znacznie ja wydłużyło. Konstrukcja została zmieniona zarówno z tyłu, jak i z przodu pojazdu.

Po dokonaniu pomiarów ustalono, że długość zespołu pojazdów wynosiła 19,3 metra, co spowodowało przekroczenie wartości dopuszczalnej o ponad pół mera. Jednocześnie ustalono, że załadowana słoma spowodowała przekroczenie dopuszczalnej wysokości pojazdu wraz z ładunkiem o prawie 20 centymetrów.

Inspektorzy stwierdzili poruszanie się po drodze publicznej pojazdem nienormatywnym. Zatrzymano dowód rejestracyjny przyczepy oraz zakazano dalszej jazdy z nią. Wobec przewoźnika wszczęto postępowania administracyjne zagrożone kara administracyjną w wysokości 5 tysięcy złotych.(Visited 2 649 times, 1 visits today)

Dodaj komentarz