„Patrz w lusterka, motocykle są wszędzie” – wspólna akcja policjantów i motocyklistów

Leszczyńscy policjanci wspólnie z kierowcami motocykli z klubu motocyklowego Bikers Legion Leszno przeprowadzili akcję „Patrz w lusterka, motocykle są wszędzie”. Celem działań było zwrócenie uwagi kierowców na kierujących motocyklami oraz na wzajemne poszanowanie na drodze.

18 maja br. już po raz kolejny, policjanci z Leszna spotkali się we wspólnej akcji z motocyklistami z regionu leszczyńskiego. W trakcie działań mundurowi zatrzymywali do kontroli kierujących samochodami, a następnie wspólnie z motocyklistami wręczali im naklejki z hasłem akcji.

Policjanci przypominali kierującym, aby zachowywali szczególną ostrożność, czujność i kulturę, tak aby każdy uczestnik ruchu miał równe szanse na drodze. Natomiast motocykliści namawiali ich do częstszego spoglądania w lusterka i wzajemnego szacunku na drodze.

Policja apelowała, aby kierowcy motocykli przed każdą wyprawą sprawdzali stan techniczny pojazdów, aby w podróż wyruszali w dobrej kondycji psychicznej i fizycznej i aby poruszali się zgodnie z przepisami ruchu drogowego, w szczególności z dozwoloną prędkością.

(Visited 937 times, 1 visits today)

Dodaj komentarz