Uwaga! Patrz w lusterka – Motocykle są wszędzie

Policjanci ze średzkiej komendy wsparli ogólnopolską akcję „Patrz w lusterka – Motocykle są wszędzie”. Inicjatywę promowali w powiecie średzkim członkowie Stowarzyszenia „Czerwone Lwy Zaniemyśl”. Dla motocyklistów zorganizowano spotkanie profilaktyczne z zakresu bezpieczeństwa drogowego. Następnie amatorzy dwóch kółek wraz z mundurowymi wręczali kierowcom ulotki i naklejki przygotowane w ramach akcji.11 kwietnia b.r. policjanci średzkiej „drogówki” wraz z Grupą Motocyklową „Czerwone Lwy Zaniemyśl” aktywnie włączyli się w akcję Polskiego Ruchu Motocyklowego 1978. Hasłem ogólnopolskiej inicjatywy profilaktycznej było: „Patrz w lusterka – Motocykle są wszędzie”. Drugi rok z rzędu działania mundurowych i świadomych motocyklistów zorganizowano w Zaniemyślu przy ulicy Śremskiej.

Założeniem akcji było uświadomienie i przypomnienie kierowcom, że wśród uczestników ruchu drogowego są również kierujący jednośladami, których trudniej jest dostrzec na drodze niż jadący samochód. Dlatego też należy bacznie obserwować otoczenie pojazdu w lusterkach, szczególnie przy podjęciu decyzji o wykonywaniu manewrów na drodze np. wyprzedzania, skręcania itp. Natomiast poruszającym się jednośladami zwracano uwagę przede wszystkim na konieczność jazdy z odpowiednią – bezpieczną prędkością.

Kierowcy, którzy zostali zatrzymani do kontroli przez funkcjonariuszy Policji, mieli możliwość porozmawiać z członkami grupy motocyklowej „Czerwone Lwy”. Motocykliści wręczali im specjalnie na tę okazję wydane naklejki zawierające hasło przewodnie akcji.

Wspólne działania na drogach powiatu średzkiego poprzedziło edukacyjne spotkanie specjalnie przygotowane dla motocyklistów wspierających te działania. Funkcjonariusze zorganizowali je w siedzibie średzkiej komendy. W jego trakcie można było skonsultować się z Naczelnikiem Wydziału Ruchu Drogowego w kwestach nurtujących amatorów dwóch kółek. Uczestnicy spotkania otrzymali ulotki informacyjne poświęcone korzystaniu z Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa.

sroda-wielkopolska.policja.gov.pl

(Visited 504 times, 1 visits today)

Dodaj komentarz