Patrol czystości na Starym Mieście

Na poznańskie ulice powróciły patrole pomagające w utrzymaniu czystości chodników w części miasta licznie odwiedzanej przez turystów. Swoją pracą wspomagają również dozorców nieruchomości.

Patrol działa na ulicach położonych w okolicach Starego Rynku oraz ulicy Półwiejskiej. W tym roku zakres prac został zwiększony o przejazd placem Wolności i ulicami: Gwarną oraz Św. Marcinem. Dodatkowo patrol monitorować będzie Wartostradę na odcinku pomiędzy mostami św. Rocha a Bolesława Chrobrego.


Kolejną zmianą jest zastąpienie jednego patrolu na rowerze patrolem pieszym. Będzie się on poruszał po Starym Rynku i okolicznych uliczkach.

Pogotowie Czystości pracuje siedem dni w tygodniu, w systemie pracy dwuzmianowej, również w soboty, niedziele i święta, a także w godzinach nocnych w weekendy.

Objazdy regularne odbywają się w soboty, niedziele i poniedziałki – pierwsza zmiana w godzinach 5:00-12:30, druga zmiana w godzinach 14:30-22:00. We wtorki, środy, czwartki i piątki w godzinach 6:00-13:30 i 14:00-21:30. Dodatkowo patrol podejmuje działania interwencyjne (po otrzymaniu zgłoszenia) w piątki, soboty i niedziele pomiędzy godziną 22:00 a 2:00.

Tak jak w latach ubiegłych patrol czystości będzie działał do końca października. Warto przypomnieć, że pierwsze rowerowe patrole czystości pojawiły się w Poznaniu w 2016 roku.

ZDM/poznan.pl

(Visited 56 times, 1 visits today)

Dodaj komentarz