Pałac Wąsowo na drodze prawnej wystąpił o zwrot swoich zwierząt. Fundacja Dla Zwierząt Bahati odniosła się do oświadczenia

Pałac Wąsowo: Szanowni Państwo, kilka dni temu w Internecie pojawiły się informacje o tym, że Pałac Wąsowo źle traktuje zwierzęta. W rzeczywistości, zdarzenie to nie wyglądało tak jak zostało to przedstawione. Udostępnione zdjęcia w dużej mierze nie zostały zrobione na terenie naszego obiektu.


Nasze zwierzęta codziennie dostają świeże pożywienie i wodę, żyją w bezpiecznych warunkach, żyją na odpowiednim dla nich metrażu. Należy podkreślić iż interwencja, podczas której Fundacja bez powiadomienia nas, bez stosownych dokumentów jak i bez właściwego badania weterynaryjnego na miejscu przez powiatowego lekarza weterynarii zabrała część zwierząt – natarcie to przebiegło z naruszeniem prawa i nie powinno się zdarzyć. Przeprowadzona kontrola wszystkich naszych zwierząt wraz z audytem Powiatowego Lekarza Weterynarii z Inspekcji Weterynaryjnej w Nowym Tomyślu potwierdziła odpowiednie warunki oraz dobry stan zdrowia zwierząt (załącznik, Protokół z Kontroli Doraźnej oraz Protokół Kontroli Dobrobytu Zwierząt). Mimo pozytywnych ekspertyz i oceny przez instytucję powołaną do nadzoru nad zwierzętami, Pałac wprowadził w życie dodatkowy plan, minimalizujący możliwość zaistnienia w przyszłości błędów w opiece nad zwierzętami. Podjęliśmy między innymi wprowadzenie nowej diety dla naszych podopiecznych, króliki zostały rozdzielone od ptactwa a także wprowadziliśmy ich sterylizację. Pałac podjął również decyzję, że nie będzie przyjmował do opieki przekazywanych z zewnątrz zwierzątek bez pozytywnego zaświadczenia weterynarza. W chwili obecnej Pałac Wąsowo na drodze prawnej wystąpił o zwrot swoich zwierząt, i o ile zajdzie taka konieczność po ich powrocie, zamierza pokryć wszystkie niezbędne koszty zabiegów. Dziękujemy za wszystkie dobre słowa wsparcia od naszych Gości oraz mieszkańców okolicy, którzy odwiedzają nasz obiekt i mają rzetelny obraz naszych działań, troski nad zwierzątkami będących pod naszą troskliwą opieką. Zarząd Pałacu Wąsowo. W załączeniu Protokół z Kontroli.

Do tego oświadczenia odniosła się Fundacja Dla Zwierząt Bahati

Pałac Wąsowo wydał oświadczenie.
To my tylko wrzucimy te zdjęcia w odpowiedzi na zarzut, że martwe zwierzęta nie były u nich. Co do zarzutu, że ne chcialysmy odpowiadać na pytania dziennikarza tvp … z obawy ??? 🤔…No nie . No po prostu nie … No nie mam ochoty . Wszyscy tylko nie tvp.
Pałac idzie w zaparte twierdząc, że naslala nas konkurencja. Bzdura. Ale nawet gdyby tak bylo, to jeśli nie stwierdzamy nieprawidłowości, odjeżdżamy . To tak jak ze zgloszeniami od skłóconej rodziny czy sąsiadów. Takie zgłoszenia są, ale nikt bez podstaw zwierząt nie odbiera. Mam w nosie kto z kim gdzie i dlaczego. Liczą się zwierzęta.

Cieszę się, że w końcu ktoś posprzątał pałacowe woliery i wpadł na wprowadzenie genialnych ,podstawowych zmiany między innymi w utrzymaniu zwierząt, w żywieniu i profilaktyce… Czyli coś co powinno być od samego początku. Aleeee… Lepiej późno niż wcale. Co nie zmienia faktu ,że dotychczas zwierzaki miały średnio…

Policja wszczęła dochodzenie. Filmy i zdjęcia (nasze z interwencji oraz te które mamy już od Państwa pokazujące stan wolier sprzed kilku miesięcy ) dostarczylismy jako materiał dowodowy .
Jeśli ktokolwiek chce przekazać zdjęcia lub zeznawać w sprawie zwierząt z Pałacu to prosimy o kontakt z nami lub z Policją w Kuślinie .

(Visited 1 505 times, 1 visits today)

Dodaj komentarz