Otwarcie sezonu rowerowego 2017 we Lwówku

W niedzielę 2 kwietnia 2017 r. odbyło się Otwarcie Sezonu Rowerowego 2017.
Z tej okazji, główny Organizator, tj. Towarzystwo Gimnastyczne „Sokół” we Lwówku zorganizował rajd rowerowy na trasie Lwówek-> Posadowo-> Zgierzynka-> Rezerwat Zgierzyniecki-> Brody-> Pakosław-> Posadówek.
Po drodze nie obyło się bez zatrzymania się przy Pałacu w Posadowie i krótkim przedstawieniu jego historii.
Później w Zgierzynce grupa rowerzystów lwóweckich i nie tylko miała niezwykłą okazję zaznajomienia się z tzw. diaporamą Uroczyska Zgierzynieckiego (tj. spektakl fotograficzno-muzyczny) na Sali Wiejskiej w Zgierzynce.
Później grupa udała się na wieżę widokową, z której dobrze widać było Rezerwat Ptasi im. Bolesława Papiego. Kolejnym przystankiem były Brody, gdzie zwiedzaliśmy Pałac von Pflugów i przepiękny drewniany kościół parafialny. Potem był Pakosław, gdzie obejrzeliśmy kolejny, tym razem zaniedbany, pałac Sczanieckich. Po drodze do Lwówka odwiedziliśmy także Zwierzakowo, czyli Schronisko dla Psów. Zobaczyliśmy jak się mają czworonodzy podopieczni. Ostatnim punktem programu był grill i ognisko przy Ośrodku Sportu i Rekreacji we Lwówku.
Organizatorzy dziękują szczególnie za współpracę Sołtysowi Zgierzynki pani Renacie Jędrzejczak, panu Andrzejowi Jędrzejczakowi, panu Edwardowi Warychowi z RGD Brody, Hieronimowi Włodarczykowi z Posadówka, a także pracownikom OSiR Lwówek.
(Visited 343 times, 1 visits today)

Leave a Reply