Otwarcie obwodnicy Kępna z udziałem premiera

Przy udziale premiera Mateusza Morawieckiego i wojewody wielkopolskiego Zbigniewa Hoffmanna została oficjalnie otwarta pierwsza część obwodnicy Kępna na drodze krajowej nr 11. Celem inwestycji było skomunikowanie dróg S8 i DK11 poprzez istniejący węzeł „Kępno – Krążkowy”.


– Polska musi się rozwijać równomiernie. Polska jest jedna i musi być dostępna zarówno dla mieszkańców wielkich miast, jak i wsi – mówił premier Mateusz Morawiecki podczas uroczystości.

Długość dwujezdniowej obwodnicy wynosi blisko 4,5 km. Wartość kontraktu zawartego z wykonawcą na realizację zadania wynosiła 66 022 710 zł. Obwodnica ma wyprowadzić część dalekobieżnego ruchu drogowego z miasta i zapewnić wysoki komfort podróży. Otwarcia pierwszego odcinka udało się dokonać trzy miesiące wcześniej, niż planowano. Zdaniem wykonawcy inwestycja zmniejszy liczbę pojazdów przejeżdżających przez Kępno nawet o 30 proc.

Z Kępna premier wyruszył do miejscowości Antonin w gm. Przygodzice, gdzie wziął udział w konferencji pt. „Prawo do przedsiębiorczości. Małe firmy, wielkie zmiany”. Spotkanie dotyczyło w dużej mierze reformy prawa gospodarczego, w tym Konstytucji Biznesu. – Zależy nam przede wszystkim na polskiej własności, polskim kapitale i polskich przedsiębiorcach – mówił premier Mateusz Morawiecki w wystąpieniu skierowanym do przedsiębiorców i urzędników.

(Visited 97 times, 1 visits today)

Dodaj komentarz