Otrzymali nagrody za udział w konkursach

Paweł Walendowski i Kacper  Gluba , uczniowie z Centrum Kształcenia i Wychowania OHP w Pleszewie  z rąk zastępcy dyrektora placówki Sylwii Kordylas odebrali nagrody za udział w ogólnopolskich  konkursach organizowanych przez Ochotnicze Hufce Pracy.


Kacper Gluba jest uczniem III klasy szkoły branżowej I stopnia  i uczy się zawodu kucharza. We wrześniu wziął udział w konkursie na  najlepsze i najzdrowsze danie obiadowe. Na tę okoliczność  przygotował dorsza na parze z masłem koperkowym, warzywa z pieca w ziołach z sosem jogurtowym.  Dodatek stanowiła   sałata z pomidorkami koktajlowymi, oliwkami, czerwoną cebulą i sosem winegret. Wszystko podano  na elegancko zastawionym stole. Było więc nie tylko pysznie, zdrowo, ale i też estetycznie.

 Z kolei Paweł Walendowski, uczeń III klasy szkoły branżowej  w zawodzie stolarz uczestniczył jako jeden z 12 finalistów w   XV Ogólnopolskim  Konkursie Informatycznym Młodzieży OHP. Przygotował aplikację, dzięki której możliwe jest szybkie wyszukiwanie połączeń na lotniskach.

– Cieszy nas to, że młodzież  nie ogranicza się tylko do działań organizowanych na terenie naszej placówki. Dzięki udziałowi w ogólnopolskich konkursach  nasi uczniowie mają okazję nie tylko poszerzać swoje horyzonty, ale i też nauczyć się czegoś nowego. Poza tym zdrowa rywalizacja zawsze motywuje do tego, aby wciąż doskonalić swoje umiejętności. – tłumaczy Sylwia Kordylas, zastępca dyrektora Centrum. 

 Wszystkim laureatom  obu konkursów  gratulujemy wyróżnień i życzymy kolejnych sukcesów.

 

(Visited 20 times, 1 visits today)

Dodaj komentarz