Oto Poznańscy Liderzy Przedsiębiorczości

Spółki Travel Manager, Akademia Słońca, MW Concept i Modertrans to Poznańscy Liderzy Przedsiębiorczości 2019. Wyniki konkursu zostały oficjalnie ogłoszone w środę podczas oficjalnej gali. Uroczystość była częścią Poznańskich Dni Przedsiębiorczości – wielkopolskiego święta biznesu, które potrwa do 12 maja.

Laureatem konkursu o tytuł „Poznańskiego Lidera Przedsiębiorczości” może zostać średni, mały lub mikroprzedsiębiorca oraz startup działający na terenie Poznania lub powiatu poznańskiego. Kandydaci muszą jednak spełnić sporo warunków. Powinni notować sukcesy na rynku, mieć ciekawą ofertę, wykorzystywać innowacje oraz nowoczesne metody organizacji pracy i rzetelnie wywiązywać się ze swoich zobowiązań. Prowadzona przez nich działalność musi być przyjazna ludziom i środowisku.  
Uroczystość wręczenia nagród i wyróżnień odbyła się w środę na Międzynarodowych Targach Poznańskich. Salę wypełnili przedsiębiorcy, ludzie biznesu i nauki, przedstawiciele samorządów. Uniwersytet Ekonomiczny w Poznaniu reprezentował rektor, prof. Maciej Żukowski, a Zarząd Fundacji Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu – prof. Jacek Guliński. Radę Miasta Poznania reprezentował Grzegorz Ganowicz, jej przewodniczący, a Międzynarodowe Targi Poznańskie – ich prezes, Przemysław Trawa.

– Konkurs ma pomóc w utrwaleniu pozycji na rynku lokalnym, krajowym i międzynarodowym tym przedsiębiorcom, którzy wyróżniają się w Wielkopolsce – mówiła Katarzyna Kierzek-Koperska, zastępczyni prezydenta Poznania. – Rozstrzygany jest w czterech kategoriach: średnich, małych i mikroprzedsiębiorstw oraz startupów. Ten podział nie jest przypadkowy – zdarza się, że firmy, które w trzech pierwszych kategoriach zdobywają tytuły Liderów Przedsiębiorczości, stają się później inspiracją dla przyszłych startupów.

Zwycięzców wybiera Kapituła złożona z ekspertów, przedstawicieli miasta i powiatu poznańskiego. W tym roku rywalizacja była bardzo wyrównana.

– W konkursie o tytuł Poznańskiego Lidera Przedsiębiorczości warto brać udział nie tylko ze względu na prestiż, który zapewnia znakomite grono dotychczasowych laureatów – podkreślał Jan Grabkowski, starosta poznański. – Ważne jest też to, że tego tytułu nie można kupić, a nasz partner merytoryczny – firma Grant Thornton – skrupulatnie i uczciwie pomaga Kapitule wybrać najlepszych.

W kategorii „Startup” Liderem Przedsiębiorczości została w 2019 roku spółka Travel Manager Sp. z o. o (Hotailors). Hotailors to platforma internetowa wspomagająca planowanie podróży służbowych, rezerwowanie hoteli i biletów, akceptację kosztów przez przełożonych oraz przygotowanie do poprawnego rozliczenia. Narzędzie oparte jest na sztucznej inteligencji, dzięki czemu podróżujący otrzymują tylko spersonalizowane oferty pobytu i transferu.

Wyróżnienie otrzymały: firma Expansio – młody Software House, który skupia się na rozwoju własnych produktów startupowych i obecnie rozwija równolegle trzy projekty: „CodeAll” „Tinkerer” oraz „Wejdź do gry”.

W kategorii Mikroprzedsiębiorstwo Liderem Przedsiębiorczości została Akademia Słońca Krzysztof Frąszczak – spółka, która od 9 lat zajmuje się wprowadzaniem rozwiązań w zakresie OZE na terenie całego kraju. Oferuje kompleksową obsługę inwestycji w zakresie autonomicznego oświetlenia, wykorzystującego technologię fotowoltaiczną.

Wyróżnienia otrzymały: firma Bee Talents, która oferuje usługi kompleksowego wsparcia HR dla firm technologicznych; spółka Miserwis Michał Sergot, która oferuje wyposażenie pracowni rentgenowskich; firma Sempire, która zapewnia usługi z zakresu reklamy w Internecie oraz spółka Smart Pharma, producent leków efektywnych w leczeniu i profilaktyce niedoboru żelaza oraz probiotyków.

W kategorii Małe Przedsiębiorstwo Liderem Przedsiębiorczości została spółka MW Concept. Spółka jest twórcą systemu eSesja, największego w Polsce systemu informatycznego do kompleksowego zarządzania pracami rady miasta, gminy i powiatu. Służy on do elektronicznego obiegu dokumentów, obsługi głosowań przy użyciu urządzeń mobilnych, zarządzania dyskusją oraz umożliwia  transmisję obrad na żywo.

Wyróżnienia otrzymały: firma Exactus, która zajmuje się finansowo-księgową obsługą przedsiębiorstw; spółka Inwebit, która buduje innowacyjne rozwiązania informatyczne; firma Technika Spawalnicza, która w sposób kompleksowy zajmuje się technologiami spajania i cięcia metali oraz firma Wito Tomasz Zglinicki, która produkuje i projektuje etykiety samoprzylepne i bezklejowe.

W kategorii Średnie Przedsiębiorstwo Liderem Przedsiębiorczości została spółka Moderntrans. Zajmuje się produkcją tramwajów i wózków tramwajowych. W swojej ofercie ma tramwaje wysokopodłogowe Moderus Alfa, częściowo niskopodłogowe Moderus Beta oraz najnowocześniejsze niskopodłogowe Moderus Gamma. Spółka świadczy również usługi remontów i naprawy tramwajów i autobusów.

– Bardzo dziękuję za nagrodę – mówił Andrzej Bręczewski, prezes zarządu Modertrans. – To dla nas duże wyróżnienie, ale nie osiądziemy na laurach. Przez 10 lat działalności powiększyliśmy 10-krotnie naszą produkcję. Naszym dziełem są nowe znane już poznaniakom Moderusy Gamma – już wkrótce jeszcze więcej będzie ich jeździć po Poznaniu!

Wyróżnienia otrzymały: Fabryka Mebli Biurowych Maro – producent mebli biurowych; spółka Polychem Systems, która specjalizuje się w produkcji poliuretanów; Grupa Tense – interaktywna agencja reklamowa oraz Wielkopolskie Przedsiębiorstwo Inżynierii Przemysłowej, które świadczy kompleksową obsługę inwestycji przemysłowych.

W dotychczasowych piętnastu edycjach konkursu wzięło udział łącznie 631 firm z terenu powiatu poznańskiego oraz miasta Poznań. Tytułem „Poznańskiego Lidera Przedsiębiorczości” uhonorowano 93 firmy, przyznano 133 wyróżnienia.

Poznańskie Dni Przedsiębiorczości 2019

Gala konkursu o tytuł „Poznańskiego Lidera Przedsiębiorczości” jest częścią Poznańskich Dni Przedsiębiorczości. To wielkopolskie święto biznesu – pięć dni pełnych szkoleń, warsztatów i wykładów w całości poświęconych przedsiębiorcom i wszystkim, którzy marzą o własnej firmie.

8 maja odbyło się „Startup Poznań 2019” – bezpłatne cykliczne wydarzenie skierowane do przedstawicieli środowiska startupowego oraz wszystkich zainteresowanych nowymi technologiami i innowacyjnymi rozwiązaniami dla biznesu. Tegoroczna edycja skupiała się wokół przyszłości – postępu innowacyjnych technologii i rozwoju startupów.

– Mamy w Poznaniu bardzo prężne ośrodki akademickie i chcemy z tego potencjału wiedzy korzystać – podkreślała Katarzyna Kierzek-Koperska, zastępczyni prezydenta Poznania, otwierając wydarzenie. – Dlatego wsparcie dla młodych ludzi jest dla nas bardzo istotne. Urząd Miasta – oprócz Dni Przedsiębiorczości, które właśnie się rozpoczynają – pomaga młodych firmom i startupom przez cały rok. Prowadzimy szkolenia i konferencje, wspieramy firmy podczas pozyskiwania partnerów, dużym zainteresowaniem cieszy się też nasza strefa +Jeden.

9 maja to dzień „Poznań Biznes Partner” – wydarzenie kierowane jest do osób, które prowadzą firmę lub myślą o rozpoczęciu własnej działalności i szukają praktycznej wiedzy. Podczas spotkania poruszone zostaną tematy związane z rozwojem kompetencji własnych i zespołu, przywództwem, a także technikami negocjacyjnymi i wywieraniem wpływu społecznego w biznesie.

10 maja odbędzie się konferencja I Love Commerce. Jej uczestnicy będą mogli poznać nowe oblicze handlu. Jednym z tematów przewodnich będzie sprzedaż na wschodnich i zachodnich rynkach. Goście dowiedzą się, jak odnaleźć się w innych niż Google systemach reklamowych i poznają sposoby skutecznej sprzedaży na takich platformach jak eBay czy Amazon.

Weekend 11 i 12 maja to czas na Influencer Live Poznań. To wydarzenie, podczas którego co roku gromadzą się najbardziej rozpoznawalni twórcy internetowi. Według większości z nich spotkanie w Poznaniu to najbardziej merytoryczna konferencja dla twórców internetowych w Polsce. Podczas Influencer Live Poznań wystąpi 60 prelegentów i ekspertów w swoich dziedzinach. Wśród nich będą m.in.: Red Lipstick Monster, Janina Bąk, AbstraTV, Beksy, Karol Paciorek, Martin Stankiewicz, Maciej Dąbrowski, Szparag, Ajgor Ignacy i wielu innych.

Dni Przedsiębiorczości są wspólną inicjatywą Miasta Poznania, Powiatu Poznańskiego oraz środowisk gospodarczych i naukowych reprezentowanych przez Międzynarodowe Targi Poznańskie, instytucje otoczenia biznesu oraz uczelnie poznańskie.

AW/poznan.pl

(Visited 222 times, 1 visits today)

Dodaj komentarz