Oświadczenie IKEA Industry w Zbąszynku w związku ze zgromadzeniem, które ma się odbyć 11 marca br. w Zbąszyniu

Szanowni Państwo,

W związku ze zgromadzeniem, które ma się odbyć 11 marca br. w Zbąszyniu, organizowanym przez związki zawodowe z fabryki IKEA Industry w Zbąszynku, chcielibyśmy przekazać Państwu kilka informacji.


Podczas corocznego przeglądu wynagrodzeń prowadziliśmy transparentne i otwarte rozmowy z przedstawicielami związków zawodowych. Mimo że tym nie udało nam się osiągnąć pełnego porozumienia, podjęliśmy decyzję o poinformowaniu pracowników o naszej ofercie. Jesteśmy odpowiedzialni za zachowanie równowagi między zwiększeniem wynagrodzeń, a zabezpieczeniem konkurencyjności naszej firmy w dłużej perspektywie. Tylko takie podejście pozwoli zagwarantować miejsca pracy w fabrykach.

Co roku przeprowadzamy rewizję wynagrodzeń w ramach standardowego procesu, w oparciu o aktualne dane rynkowe. Nasze stawki odpowiadają temu, co oferuje obecnie rynek. W naszej ocenie tegoroczne podwyżki na poziomie 6% w połączeniu z dotychczasowym wachlarzem oferowanych benefitów (m.in. prywatna opieka medyczna, bezpłatne obiady w stołówce pracowniczej, program lojalnościowy, plan emerytalny, bonusy, zniżka pracownicza na zakupy w sklepach IKEA, imprezy rekreacyjno – integracyjne, oferta wellness) są bardzo dobrym i rozsądnym rozwiązaniem.

Nasza pozycja jako pracodawcy w regionie jest stabilna i mamy potencjał do dalszego wzrostu. Dokładamy wszelkich starań, aby jak dotychczas konsekwentnie rozwijać się jako pracodawca i liczymy na dalszą współpracę ze związkami zawodowymi.

 Wojciech Waligóra, dyrektor generalny IKEA Industry w Zbąszynku.
Informacja na temat pikiety 

 

Czy dojdzie do manifestacji pracowników IKEA Industry Poland Sp. z o.o. na zbąszyńskim rynku oraz pod sklepami IKEA w Polsce. Pracownicy liczą na pozytywny finał rozmów ze szwedzkim przedstawicielem firmy ./26 Lut 2018 /

W dniu wczorajszym odbyło się spotkanie informacyjne na temat prowadzonych negocjacji wzrostu wynagrodzeń w IKEA Industry Poland Sp. z o.o. Oddział Fabryki WEST.


Rozmowy prowadzimy od grudnia zeszłego roku, do dnia dzisiejszego odbyło się już pięć spotkań, ale niestety nie przynoszą one żadnego efektu – stoimy w miejscu, pracodawca trzyma się twardo swojej propozycji. W tym tygodniu mamy spotkanie z przedstawicielem Szwedzkiej Rady Nadzorczej Spółki aby przedstawić mu nasze postulaty i argumenty. Jeżeli to nic nie da, na 11 marca 2018 r. planujemy manifestacje na rynku w Zbąszyniu a w dalszej perspektywie manifestacje pod sklepami IKEA w Polsce.

Jeśli te działania nie skłonią pracodawcy do ustępstw i nie znajdziemy kompromisu będziemy zmuszeni wszcząć spór zbiorowy, który jak wiadomo może zakończyć się strajkiem (czego wolelibyśmy uniknąć – strajk to niepotrzebne straty dla firmy). Dlatego mamy nadzieję, że dojdziemy w końcu do porozumienia.- komentują pracownicy biorący udział w spotkaniu.

RED: Powiat nowotomyski zalicza się do powiatów o najniższym bezrobociu w kraju , jednak wysokość oczekiwanych zarobków nie jest adekwatna do wysokich miejsc w rozmaitych rankingach. Coraz głośniej mówi się o akcji protestacyjnej w jednym z zakładów produkujących narzędzia medyczne. 

 
Dodaj komentarz