Ostrzegał kierowców przed Policją. Trafił na nieoznakowany radiowóz [FILM]

Policjanci ruchu drogowego, pełniący służbę nieoznakowanym radiowozem zatrzymali do kontroli kierowcę, który „mrugał” światłami drogowymi i ostrzegał w ten sposób innych o patrolu mierzącym prędkość. Sytuacja ta została nagrana wideorejestratorem. 64-letni mieszkaniec województwa śląskiego za popełnione wykroczenie został ukarany mandatem.

W połowie lutego br. policjanci ruchu drogowego prowadzili pomiar prędkości na drodze krajowej nr 11 w Zielonej Łące. Celem takich działań jest uświadomienie kierowcom, jak ważne jest przestrzeganie ograniczeń prędkości. Bardzo często kierowcy, gdy miną patrol policji przyspieszają i nie przestrzegają przepisów. Bardzo łatwo wtedy o wypadek lub kolizję. 
W tym samym czasie drugi patrol, również na krajowej 11 kontrolował prędkość kierowców nieoznakowanym radiowozem. Policjanci zwrócili uwagę na jadący za nimi samochód ciężarowy, którego kierowca „mrugając” światłami drogowymi ostrzega innych kierujących o patrolu drogówki. 

Sytuacja ta została nagrana wideorejestratorem. Policjanci zatrzymali pojazd do kontroli. Ciężarowym iveco kierował 64-letni mieszkaniec województwa śląskiego. Mężczyzna za popełnione wykroczenia został ukarany mandatem, a dodatkowo na jego konto przypisane zostały 2 punkty karne. 

Korzystanie ze świateł drogowych w sposób niezgodny z przepisami jest wykroczeniem, za które grozi mandat. „Mruganie” do innych kierowców o patrolu policji mierzącym prędkość może mieć również inne skutki. W taki sposób można ostrzec przed patrolem policji np. nietrzeźwego kierowcę czy przestępców przewożących skradzione przedmioty albo osoby poszukiwane przez mundurowych. 

(Visited 6 390 times, 1 visits today)

Dodaj komentarz