OPERACJA WOODSTOCK 2017- Policyjny bilans akcji [ZDJĘCIA, FILM]

Zakończyła się odsłona koncertowa na XXIII edycji Przystanku Woodstock. Nie oznacza to jednak końca pracy dla policjantów, którzy w ramach Operacji Policyjnej nadal czuwają nad bezpieczeństwem mieszkańców i wszystkich tych, którzy jeszcze nie wyjechali z przygranicznego Kostrzyna.Niżej przedstawiamy informację o zdarzeniach, które zostały zarejestrowane przez stróżów prawa.

Od początku rozpoczęcia Operacji Woodstock 2017 odnotowano 153 przestępstwa. W tym 97 przestępstwa narkotykowe to jest posiadanie środków odurzających, 34 kradzieży w tym dokumentów, telefonów i innego mienia głównie z namiotów uczestników, zgwałcenie, 1 usiłowanie zgwałcenia, 1 ciężkie uszkodzenie ciała (sprawca już został tymczasowo aresztowany), 1 nieumyślne uszkodzenie ciała, 1 rozbój, 2 zgłoszenia o fałszywym podłożeniu ładunku wybuchowego, 1 naruszenie przestrzeni powietrznej, nietrzeźwych kierujących, 1 naruszenie nietykalności cielesnej służby organizatora. Odnotowano 367 wykroczeń w tym najwięcej- 127 dotyczy spożywania alkoholu w miejscu zabronionym, 80 z kategorii ruchu drogowego, 48 dotyczy zaśmiecania, 18 używanie słów obelżywych, 9kradzieży sklepowych i inne. W związku ze złamaniem przepisów prawa zatrzymano łącznie  118 osób. Szacujemy, że liczba uczestników podczas finałowych koncertów wyniosła około  250.000. Do Kostrzyna nad Odrą przybyły do tej pory 296 pociągów specjalnych, rejsowych i międzynarodowych, którymi przyjechało 67.657 uczestników. Pojazdów na przygotowanych parkingach jest 15.684. Szacujemy że liczba pojazdów pozostających w innych miejscach wynosi około 20.000.
 • W sobotę 5 sierpnia około godziny 21.30,  44-letni mieszkaniec Kostrzyna nad Odrą poinformował telefonicznie Centrum Powiadamiania Ratunkowego o zamachu na terenie festiwalu Woodstock. Mężczyzna został zidentyfikowany i zatrzymany przez Policję kilka godzin po zdarzeniu. Zatrzymany odpowie z art. 224a KK, który przewiduje karę do 8 lat pozbawienia wolności.
 • W sobotę 5 sierpnia o godzinie 5.00 w Kostrzynie przy ul. Północnej na terenie pola namiotowego  „Przystanku Woodstock” 19-latek wspólnie z dwoma nieustalonymi dotąd mężczyznami dokonał rozboju na 20-letnim mieszkańcu Kostrzyna. Napastnicy trzymając pokrzywdzonego za szyje i zadając ciosy w brzuch zabrali mu 2500 złotych i telefon komórkowy.

Opracował: nadkom. Marcin Maludy

Rzecznik Prasowy KWP w GorzowieW KOSTRZYNIE O BEZPIECZEŃSTWO DBAJĄ TAKŻE PATROLE KONNE

W policyjnej operacji „Woodstock 2017” brały udział funkcjonariusze wszystkich pionów. Wśród nich, podobnie jak w roku poprzednim, znaleźli się także stróże prawa, którzy pełnią służbę na koniach.
Konne patrole ze Szczecina oraz Poznania strzegą bezpieczeństwa i reagują na łamanie prawa w lasach i parkach w okolicy terenu festiwalu.

Policyjna operacja „Woodstock 2017” wymaga zaangażowania wielu funkcjonariuszy, którzy swoim profesjonalizmem strzegą prawa i zapewniają bezpieczeństwo uczestnikom festiwalu oraz mieszkańcom Kostrzyna nad Odrą. Wśród policjantów biorących udział w operacji są także stróże prawa, którzy codzienną służbę pełnią na koniach. Zadaniem patroli konnych, które przyjechały z Sekcji Konnej Wydziału Prewencji Komendy Wojewódzkiej Policji w Szczecinie oraz z Ogniwa Konnego Wydziału Zabezpieczenia Miasta Komendy Miejskiej Policji w Poznaniu, jest przede wszystkim reagowanie na łamanie prawa oraz zapewnianie bezpieczeństwa w lasach i parkach znajdujących się w okolicy festiwalu.

Policjanci przemieszczając się konno mogą bez problemu dotrzeć w miejsca, do których wjazd radiowozem byłby bardzo utrudniony lub niemożliwy. Dzięki współpracy ze strażnikami leśnymi, policjanci bardzo szybko poznali rozlokowanie pobliskich lasów, co usprawnia ich codzienną służbę. Poza terenami zielonymi patrole konne czuwają nad bezpieczeństwem także w centrum Kostrzyna. U wielu uczestników festiwalu oraz mieszkańców niejednokrotnie dało się zauważyć podziw i respekt względem policjantów pełniących służbę na postawnych czworonogach.

Podobnie jak w roku 2016 pracę patroli konnych koordynowała mł. asp. Agnieszka Kacprzak z Sekcji Konnej Wydziału Prewencji Komendy Wojewódzkiej Policji w Szczecinie, która do Kostrzyna nad Odrą przyjechała jako świeżo upieczony absolwent Wyższej Szkoły Policji w Szczytnie i przyszły oficer Policji.

Opracował: st. sierż. Mateusz Sławek

foto: sierż. szt. Grzegorz Jaroszewicz

Zespół Prasowy KWP w Gorzowie Wlkp.4 Sierpień 2017

Trwają bardzo intensywne działania Policji w związku z zabezpieczeniem XXIII edycji Przystanku Woodstock. Lubuscy policjanci licznie wspierani przez funkcjonariuszy z wielu części Polski dbają o zapewnienie bezpieczeństwa mieszkańcom przygranicznego Kostrzyna oraz uczestnikom imprezy.Niżej przedstawiamy zdarzenia, które odnotowaliśmy od początku Operacji Policyjnej.Od momentu rozpoczęcia Operacji Woodstock 2017 Policja odnotowano 82 przestępstwa, w tym 49 przestępstw narkotykowych. To głównie posiadanie środków odurzających. Ponadto zanotowano 13 kradzieży, w tym dokumentów, telefonów i innego mienia głównie z namiotów uczestników festiwalu. Przyjęto  jedno zawiadomienie związane ze zgwałceniem, ciężkie uszkodzenie ciała, 1 nieumyślne uszkodzenie ciała, 1 zgłoszenie o fałszywym podłożeniu ładunku wybuchowego, 1 naruszenie przestrzeni powietrznej , 4 nietrzeźwych kierujących. Odnotowano 172 wykroczenia w tym najwięcej- 40 dotyczy spożywania alkoholu w miejscu zabronionym, 25 z kategorii ruchu drogowego, 20 dotyczy zaśmiecania, 12 używanie słów obelżywych, 5 kradzieży sklepowych. W związku z zaistniałymi zdarzeniami łącznie zatrzymano 60 osób. Szacujemy że liczba uczestników wynosi około 120.000. Do Kostrzyna nad Odrą przyjechało w tym czasie 218 pociągów rejsowych, specjalnych i międzynarodowych, którymi przybyło 54 052 uczestników. Szacujemy, że jest blisko 12 000 zajętych miejsc parkingowych.

 • W środę 2 sierpnia nieznany mężczyzna powiadomił służby organizatora festiwalu o tym, że na terenie imprezy dojdzie do eksplozji. Ta informacja została przekazana Policji. Funkcjonariusze w ramach podjętych czynności bardzo szybko zidentyfikowali i zatrzymali mężczyznę odpowiedzialnego za fałszywy alarm. 26-latek usłyszał już zarzut z art. 224a kk.
 • Policja została powiadomiona przez szpital wojewódzki w Gorzowie Wlkp. o tym,


  że w placówce tej przebywa mężczyzna w wieku około 30 lat z bardzo poważnym urazem głowy, którego stan określono jako krytyczny. Pacjent przebywa na oddziale intensywnej opieki medycznej i jest nieprzytomny. W wyniku podjętych czynności ustalono, że w Kostrzynie n/O przy ulicy Gorzowskiej w rejonie jednego z marketów pokrzywdzony został uderzony, w wyniku czego przewrócił się na betonowe podłoże. W ramach podjętych działań 3 sierpnia 2017 roku do sprawy zatrzymano mężczyznę w wieku 33 lat. Postępowanie prowadzone jest o czyn z art. 156 par 1 KK tj. to jest spowodowanie ciężkiego uszkodzenia ciała.
 • W czwartek 3 sierpnia o godzinie  21.00 Posterunek Polowy odebrał zgłoszenie od mężczyzny,  który poinformował, że w tego samego dnia około godziny 11.20 dwóch mężczyzn na polu namiotowym, wyłamało uschnięte drzewo o wysokości około 4 metrów. Upadające drzewo spadło na namiot w którym przebywała 19 letnia mieszkanka Trójmiasta. W wyniku uderzenia kobieta doznała obrażeń kręgosłupa. Po zdarzeniu została przewieziona do szpitala Wojewódzkiego w Gorzowie Wlkp. gdzie przebywa do chwili obecnej. Dwóch sprawców w wieku 27 lat zostało zatrzymanych za nieumyślne spowodowanie obrażeń.

Opracował: nadkom. Marcin Maludy

Rzecznik Prasowy KWP w Gorzowie Wlkp.


(Visited 7 827 times, 1 visits today)

One thought on “OPERACJA WOODSTOCK 2017- Policyjny bilans akcji [ZDJĘCIA, FILM]

 • 8 sierpnia, 2017 at 3:57 am
  Permalink

  Na taką imprezę to i tak mało.Pis musi się pochwalić analizą grzechów.W tym nie swoich.

  Reply

Dodaj komentarz