Opalenica: NIETYPOWE POŻEGNANIE ABSOLWENTÓW

Tegoroczne pożegnanie absolwentów klas 3 LO i 4 Technikum z powodu pandemii koronawirusa miało nietypowy charakter. 29 kwietnia oraz 5 i 6 maja uczniowie z rąk swoich wychowawców – Izabeli Trzeciak, Elżbiety Mortki oraz Małgorzaty Kurek – odebrali świadectwa ukończenia liceum i technikum, a także nagrody i wyróżnienia za wyniki w nauce i szczególną działalność na rzecz szkoły.


Medal Złotego Absolwenta otrzymała Wiktoria Marciniak z klasy 3a, która w trakcie trzech lat nauki wykazała się determinacją, pracowitością i kreatywnością. Świadczy o tym najwyższa średnia z wszystkich przedmiotów 5,39; udział w konkursach (Wojewódzki Konkurs Wiedzy o Filmie, konkurs pięknego czytania w języku niemieckim) oraz praca w Samorządzie Uczniowskim, a także uzyskanie tytułu Laureata Klasy Akademickiej. Nagrody najlepszej absolwentce wręczyła dyrektor szkoły Irena Nawrocka.

W gronie uczniów, którzy otrzymali świadectwa z wyróżnieniem, byli ponadto: z klasy 3a Kinga Nadobnik ; z klasy 3b Maxymilian Szych, Martyna Ratajczak, Zuzanna Toporek, Konrad Wolański oraz Kornelia Hupało. Wśród nagrodzonych i wyróżnionych znaleźli się także uczniowie, którzy reprezentowali szkołę w konkursach: Kornelia Hupało – II miejsce w konkursie EKOŚWIAT ZA 20 LAT, Maxymilian Szych (konkursy matematyczne), a także Zuzanna Bartkowiak, Jan Chojnowski i Klaudiusz Walaszczyk – Wojewódzki Konkurs Wiedzy o Filmie. Za szczególne zaangażowanie w pracę Samorządu Uczniowskiego i zespołu muzycznego Ventus nagrody odebrali Klaudiusz Walaszczyk, Weronika Komorowska, Zuzanna Toporek oraz Martyna Ratajczak.

Jak zwykle liczna grupa absolwentów otrzymała nagrody za sukcesy sportowe w mistrzostwach rejonu Poznań Zachód i mistrzostwach Wielkopolski. Wśród nich znaleźli się: Katarzyna Garczarek, Paulina Kaczmarek i Alicja Sarbak z kl. 3a, Kacper Mańczak, Artur Mendel i Maciej Kaźmierczak z kl. 3b oraz Jakub Krzyżanek, Daniel Szczęsny, Bartosz Kujawa, Mikołaj Witczak i Patryk Wnuk z kl. 4 Technikum.

Wszystkim, którzy ukończyli edukację w naszej szkole, życzymy sukcesów na maturze i na egzaminach zawodowych, a także realizowania swoich marzeń w dorosłym życiu.
Tekst: Izabela Trzeciak

Źródło: UM Opalenica

(Visited 234 times, 2 visits today)

Dodaj komentarz