Ojciec nietrzeźwej 15-latki usłyszał zarzuty znieważenia i napaści na policjantów

48-late z gminy Rychtal trafił do policyjnego aresztu, po tym jak ubliżał policjantom i napadł na nich, gdy ci usiłowali wykonywać w jego domu czynności służbowe


19 lutego br. w Rychtalu doszło do nietypowego zdarzenia. Patrol policji udał się do jednego z domów, aby przeprowadzić czynności w sprawie demoralizacji  – nietrzeźwej 15-latki. W momencie, gdy policjanci mieli przeprowadzić rozmowę z nieletnią, w progu pokoju stanął jej 48-letni ojciec, który na widok policjantów mocno się wzburzył. Był agresywny, zaczął ubliżać policjantom, grozić im. W słowach uważanych powszechnie za wulgarne i obelżywe. Usiłował ich wyprosić z domu. Próbował także odebrać mundurowym materiały niezbędne do wykonania czynności procesowych.

Początkowo rodzina i sami funkcjonariusze próbowali uspokoić agresora. Jednak ten stawał się coraz bardziej agresywny i usiłował szarpać się z funkcjonariuszem. Został natychmiast sprawnie obezwładniony za pomocą siły fizycznej, a także gazu łzawiącego. Trafił następnie do policyjnego aresztu. W momencie zatrzymania był kompletnie pijany – miał w wydychanym powietrzu prawie 2 promile alkoholu.

Dziś usłyszał zarzuty, przedstawione mu przez prokuratora Prokuratury Rejonowej w Kępnie, które dotyczyły m.in. naruszenia nietykalności cielesnej, znieważenia i wymuszania na funkcjonariuszach zaprzestania czynności służbowych.


(Visited 242 times, 1 visits today)

Dodaj komentarz