Oficjalne rozpoczęcie roku szkolnego w Centrum Kształcenia i Wychowania OHP w Pleszewie

W czwartek 7 września w  Centrum Kształcenia i Wychowania OHP w Pleszewie odbyła się inauguracja roku szkolnego 2017/2018.To tradycja, że uroczyste  rozpoczęcie nauki w tej placówce odbywa się kilka dni po oficjalnie planowanych uroczystościach w kraju.


Uczniowie  z zajęciami lekcyjnymi wystartowali jednak zgodnie z planem , czyli 4 wrześniaZajęcia ruszyły w szkole podstawowej, gimnazjum i szkole branżowej I stopnia.

 Do Centrum Kształcenia i Wychowania OHP w Pleszewie trafia młodzież z problemami w szkole i domu rodzinnym. Rolą placówki jest pomoc takim osobom w wyjściu z trudnej sytuacji i zdobycie zawodu, dzięki któremu znajdą pracę. Tymczasem uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego odbyło się w Ośrodku Szkoleniowym „Kasyno”, a zainaugurował je Krystian Piasecki – dyrektor ośrodka.

– Chciałbym was wszystkich serdecznie powitać w nowym roku szkolnym. I tych, którzy są naszymi podopiecznymi od dawna, jak i naszych nowych uczniów. Dla wielu z was zaczyna się teraz nowy etap w życiu i my jesteśmy od tego, żeby wam  pomóc przez niego przejść. Cała kadra zna historię każdego  ucznia. Wiemy, jakie macie problemy i dlaczego trafiliście do naszego ośrodka. A nasza placówka ma za zadanie wykształcić, nauczyć zawodu i wychować  każdego, kto do niej trafi.- mówił dyrektor podczas swojego wystąpienia.

W szkole branżowej  I stopnia będą mogli zdobyć zawód  kucharza, cukiernika, krawca, fryzjera, murarza – tynkarza. Gimnazjum z kolei oferuje przysposobienie do zawodu w takich branżach jak: ogrodnik, kucharz, krawiec, tapicer, murarz – tynkarz, ślusarz, cukiernik, fryzjer, pracownik pomocniczy obsługi hotelowej, monter zabudowy i robót wykończeniowych w budownictwie.

– Wielu z was trafiło do Centrum z różnych powodów. Czasami przyczyną były  błędy popełnione przez was samych. Czasami błędy popełniali wasi najbliżsi, a te się na was przełożyły. Chciałbym jednak powiedzieć jedno-zbyt wiele czasu już straciliście  i nie powinniście tracić go więcej. Każdy z was w przyszłości założy rodzinę i musicie sobie zdawać sprawę  z tego, że będziecie musieli utrzymać ją i siebie. Dlatego skorzystajcie z szansy, którą wam dano. – dodał dyrektor.

Krystian Piasecki podkreślił również, że wśród gimnazjalistów zdarzają się też 18 -latkowie, którzy nie kwalifikują się do nauki w szkole branżowej. Ale i oni nie są na straconej pozycji. Rejonowy Ośrodek Szkolenia Zawodowego Młodzieży działający  w Centrum Kształcenia i Wychowania OHP w Pleszewie organizuje dla takich osób  kwalifikacyjne kursy zawodowe. Wielkopolski Kurator Oświaty przyznał  ROSZM  akredytację w 15 formach kształcenia ustawicznego.Ten pokaz slajdów wymaga włączonego JavaScript.
(Visited 229 times, 1 visits today)

Dodaj komentarz