Od skręta do ponad 0,5 kg narkotyków

Krotoszyńscy kryminalni zatrzymali mężczyznę, który posiadał substancje psychotropowe oraz środki odurzające. 35-latkowi grozi nawet do 10 lat pozbawienia wolności. Dzięki policjantom narkotyki w ilości 0,5 kg nie trafią na „czarny rynek”.


Policjanci z Wydziału Kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Krotoszynie zajmujący się zwalczaniem przestępczości narkotykowej prowadzili działania operacyjne rozpoznając środowisko osób mogących mieć związek z substancjami prawnie zabronionymi na terenie powiatu krotoszyńskiego.

W połowie kwietnia 2021 r. funkcjonariusze zauważyli pojazd będący w ich zainteresowaniu. Zatrzymali pojazd i przeszukali 35 letniego kierowcę i pojazd. Przy mężczyźnie policjanci ujawnili skręt z zawartością suszu koloru zielono-brunatnego. Po zbadaniu testerem narkotykowym potwierdzono że jest to marihuana. 35 letniego mieszkańca Krotoszyna zatrzymano i umieszczono w policyjnym areszcie.

W ramach czynności przeszukano pomieszczenia mieszkalne i gospodarcze zajmowane przez zatrzymanego mężczyznę. Podczas przeszukania u mężczyzny w mieszkaniu nieumundurowani funkcjonariusze ujawnili 488,36 gram brutto marihuany, 37,81 grama brutto amfetaminy i 10,15 grama brutto „dopalaczy”. Znalezione substancje zostały sprawdzone testerem narkotykowym po którym potwierdziło się, że jest to marihuana oraz amfetamina. Policjanci udaremnili wprowadzenie na „czarny rynek” substancji psychotropowych oraz środków odurzających.

Mężczyzna usłyszał już zarzut posiadania znacznej ilości środków odurzających i substancji psychotropowych, za co grozi kara do 10 lat pozbawiania wolności. Na tą chwilę wobec mężczyzny zastosowano dozór policyjny oraz zakaz opuszczania kraju.

Policjanci cały czas analizują posiadane informacje, szukają kolejnych dowodów i nie wykluczają kolejnych zatrzymań oraz uzupełnienia zarzutów wobec osoby dotychczas zatrzymanej.

/krotoszyn.policja.gov.pl/

(Visited 21 times, 1 visits today)

Dodaj komentarz