Od piątku nowy wiadukt otwarty!

Nowy wiadukt nad torami kolejowymi na ulicy Gnieźnieńskiej otrzymał pozwolenie na użytkowanie. Pierwsi kierowcy skorzystają z niego od piątkowego poranka.

Stała organizacja ruchu ma zostać wprowadzona w piątek rano.


Z nowego mostu będę wtedy  korzystać kierowcy, piesi i rowerzyści.

Obiekt, po którym do tej pory poruszali się mieszkańcy Murowanej Gośliny, był w fatalnym stanie technicznym. Dlatego zapadła decyzja o jego rozbiórce.

– Nowy wiadukt ma 21 metrów długości i niemal 18 metrów szerokości. Znajdują się na nim 8-metrowa jezdnia, 3-metrowy chodnik oraz ścieżka rowerowa o szerokości 2,5 metra – opowiada Marek Borowczak, dyrektor Zarządu Dróg Powiatowych w Poznaniu.

Inwestycja była kluczowa. Most pełni strategiczną rolę dla mieszkańców. Nowy przejazd nad torami połączył zachodnią i wschodnią część Murowanej Gośliny, ułatwiając dojazd do centrum miasta czy węzłów komunikacyjnych. Stanowi też główny dojazd osób mieszkających po wschodniej stronie linii kolejowej do urzędu, poczty, policji, przychodni czy ośrodka kultury.

Bezpieczniejszą drogę do szkoły zyskały również dzieci z takich miejscowości jak Boduszewo czy Rakownia, a miłośnicy przyrody łatwiejszy dostęp do Puszczy Zielonki.

– Dotychczasowy obiekt miał ograniczoną nośność, jezdnia była wąska, praktycznie bez chodników, ruch odbywał się wahadłowo – wylicza Tomasz Łubiński, wicestarosta poznański. – Nowy spełnia dużo wyższe standardy, a tym samym zdecydowanie poprawia bezpieczeństwo wszystkich użytkowników ruchu drogowego.

Koszt prac to około 9 mln zł. Niemal 4 mln zł pochodzi z dofinansowania z rezerwy subwencji ogólnej.

(Visited 251 times, 1 visits today)

One thought on “Od piątku nowy wiadukt otwarty!

  • 22 lutego, 2021 at 4:49 pm
    Permalink

    Udało się zdążyć przed roztopami… Jeszcze gdyby tempo prac w Poznaniu dorównywało innym miastom. Byłoby pięknie.

    Reply

Dodaj komentarz