Od lat okradali swoich pracodawców – zatrzymani przez policjantów

Leszczyńscy policjanci w minionych dniach zatrzymali trzy osoby okradające swoich pracodawców. Ich procedery trwały od kilku lat. Straty w przypadku jednej z okradzionych firm wyniosły co najmniej 50 tysięcy złotych. Nie dość, że zatrzymani zapewne pozbędą się pracy i źródła dochodu, to za swoje postępowanie odpowiedzą przed sądem za co grozi im do 5 lat więzienia.

W minionych dniach policjanci z Leszna ustalili i zatrzymali mężczyzn, którzy okradali własnych pracodawców.

W pierwszej kolejności funkcjonariusze zatrzymali 31-latka z gminy Osieczna. Jak się okazało mężczyzna od około pięciu lat będąc zatrudniony na stanowisku serwisanta w jednej z leszczyńskich firm, regularnie, w sposób trudny do zauważenia przywłaszczał powierzony mu do pracy sprzęt. Były to m.in. elektronarzędzia oraz sprzęt i materiały instalacyjne. Pracownik wprowadzał w błąd właściciela firmy co do rzeczywistego zużycia niezbędnych do pracy narzędzi i towaru.

Policjanci w jednej chwili weszli na teren trzech posesji użytkowanych przez 31-latka i okazało się, że znajdują się tam spore ilości przywłaszczonego mienia. Wartość odzyskanych przez funkcjonariuszy przedmiotów wynosi co najmniej 50 tysięcy złotych.

W kolejnych dniach policjanci zatrzymali 25-latka z gminy Krzemieniewo i 26-latka z gminy Bojanowo, którzy w nocy z 5 na 6 lutego br. w swoim miejscu pracy na terenie gminy Krzemieniewo, podczas nocnej zmiany skradli elementy metalowe warte około 5 tysięcy złotych. Mężczyźni przewieźli je do miejsca zamieszkania jednego ze sprawców, prawdopodobnie szykując je do sprzedaży w punkcie skupu złomu. Jednak wizyta policjantów udaremniła ich dalsze kroki. Funkcjonariusze odzyskali całość mienia pochodzącego z nocnej kradzieży. Jak ustalono, mężczyźni okradali swojego pracodawcę od 2016 roku.

Wszyscy zatrzymani usłyszeli już zarzuty kradzieży lub przywłaszczenia mienia powierzonego. Niewykluczone, że ilość zarzutów oraz wartość skradzionych przedmiotów ulegnie zwiększeniu. Grozi im do 5 lat więzienia.

(Visited 339 times, 1 visits today)

Dodaj komentarz