Obywatele Pakistanu usiłowali zalegalizować pobyt w Wielkopolsce. Obcokrajowcy zostali zatrzymani.

Funkcjonariusze z Placówki Straży Granicznej w Kaliszu zatrzymali troje obywateli Pakistanu, którzy usiłowali zalegalizować pobyt.

27 listopada br., troje obywateli Pakistanu przyjechało do Delegatury Wielkopolskiego Urzędu Wojewódzkiego w Koninie, aby uzyskać dokumenty na pobyt i pracę.


Urzędnicy zawiadomili funkcjonariuszy z Placówki Straży Granicznej w Kaliszu. W trakcie kontroli legalności pobytu cudzoziemców, funkcjonariusze SG ustalili, że cudzoziemcy którzy posiadali francuskie wizy w celu odwiedzin, przyjechali do Polski, aby złożyć wniosek na pobyt i pracę, chociaż nawet nie znali danych pracodawcy. Obcokrajowcy zostali zatrzymani. W związku z faktem, że cel i warunki wjazdu pobytu cudzoziemców były niezgodne z deklarowanymi podczas składania wniosku wizowego, posiadane przez nich wizy zostały unieważnione. Pakistańczycy po przeprowadzeniu postępowań administracyjnych, otrzymali decyzje zobowiązujące ich do powrotu oraz określające czasowy zakaz wjazdu na terytorium naszego kraju.

 


 

Czytaj również …

 
(Visited 426 times, 1 visits today)

Dodaj komentarz