O włos od tragedii. Groźnie wyglądająca kolizja

30 marca 2020 roku na drodze W449 w pobliżu miejscowości Książenice doszło do groźnie wyglądającego zdarzenia drogowego. Osobowy Opel zjechał na łuku ze swojego pasa ruchu i uderzył w bok ciężarowego Mana. Nikomu nic się nie stało.

            Kwadrans po godzinie 16. dyżurny KPP w Ostrzeszowie otrzymał zgłoszenie o zdarzeniu drogowym  pomiędzy miejscowościami Książenice a Bukownica na drodze wojewódzkiej 449. Kierujący Oplem 61-letni mieszkaniec powiatu ostrzeszowskiego uderzył w prawidłowo jadący pojazd ciężarowy.

            Na miejscu policjanci bez wątpliwości wskazali sprawcę. Jadący osobówką w kierunku Ostrzeszowa mężczyzna nie dostosował prędkości do warunków panujących na drodze, na łuku zjechał ze swojego pasa i uderzył w bok Mana, którym jechał 47-latek z gminy Kraszewice. Obaj kierujący byli trzeźwi, na miejscu nikt nie uskarżał się na żadne dolegliwości.

            Można mówić o dużym szczęściu, że pojazdy zderzyły się bokami. Zdjęcia doskonale obrazują siłę uderzenia i pozwalają sobie wyobrazić konsekwencje ewentualnego zderzenia czołowego. Pozostaje powtórnie zaapelować: kierowco, noga z gazu.

ostrzeszow.policja.gov.pl

(Visited 21 times, 1 visits today)

Dodaj komentarz