O krok od tragedii… Tylko czujność uratowała pieszego przed śmiercią! [FILM]

Policjanci z Posterunku Policji w Białośliwiu zatrzymali 21-letniego mężczyznę, który jadąc pojazdem marki VW Polo w pewnym momencie stracił panowanie nad kierownicą i wjechał prosto w pieszego. Tylko czujność i zdrowy rozsądek uratowały mężczyznę przed śmiercią… Skrajnie nieodpowiedzialny kierowca stracił już prawo jazdy. Policjanci skierowali wniosek do Sądu o ukaranie mężczyzny.
Do zdarzenia doszło na początku stycznia br. w Miasteczku Krajeńskim na terenie powiatu pilskiego. Około godziny 6.30 chodnikiem szedł mężczyzna i nagle zobaczył nadjeżdżający z naprzeciwka z dużą prędkością samochód. To była kwestia ułamków sekund, zdążył uciec w ostatnim momencie. A później długo stał pod ścianą budynku i nie mógł opanować zdenerwowania. Kierowca uciekł z miejsca zdarzenia.

Policjanci z Posterunku Policji w Białośliwiu zajęli się wyjaśnieniem okoliczności zdarzenia zaraz po tym jak znaleźli w internecie nagranie całej sytuacji. Po przeanalizowaniu zabranych informacji oraz nagrania z kamery przemysłowej, funkcjonariusze ustalili pokrzywdzonego i nieodpowiedzialnego kierowcę, którym okazał się 21-letni mieszkaniec Miasteczka Krajeńskiego.

Pokrzywdzony oświadczył, że nie zgłosił tej sytuacji Policji, ponieważ był w szoku. Jakiś czas po tym zdarzeniu kierowca przeprosił go. Funkcjonariusze natychmiast zareagowali i nie pozwolili, aby tak skrajnie nieodpowiedzialny kierowca nie poniósł kary. Śledczy ustalili, że 21-letni kierujący pojazdem marki VW Polo w pewnym momencie stracił panowanie nad kierownicą, wjechał na chodnik i z dużą prędkością poruszał się po nim.

Mężczyzna odebrał prawo jazdy w grudniu 2018 r., jednak długo się nim nie nacieszył. Policjanci natychmiast zatrzymali 21-latkowi dokument uprawniający do kierowania pojazdami. Usłyszał on zarzut spowodowania zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Funkcjonariusze skierowali wniosek o ukaranie do Sądu.

(Visited 1 305 times, 1 visits today)

Dodaj komentarz