Nowy Tomyśl: Uczniowie „trójki” przyłączyli się do obchodów Światowego Dnia Świadomości Autyzmu. Niebieski marsz ulicami miasta [ZDJĘCIA]

W dniu 17 kwietnia  Szkoła Podstawowa nr 3 im. Feliksa Szołdrskiego w Nowym Tomyślu włączyła  się w krajowe obchody Światowego Dnia Świadomości Autyzmu. Akcja pt. ,, Niebieski kolor dla autyzmu” organizowany w tym dniu miał  na celu podnoszenie świadomości społecznej na temat autyzmu dziecięcego, o problemach tych dzieci i  ich rodziców o aprobaty włączania ich w życie społeczne przedszkola i szkoły, do której trafią.


Uczniowie naszej szkoły przyszli ubrani na niebiesko i uczestniczyli w pogadankach na temat autyzmu.  Przez szkolny radiowęzeł dowiedzieli się o celu akcji. Na holu szkolnym zawisł tematyczny plakat, na korytarzach pojawiły się niebieskie balony oraz chorągiewki własnoręcznie zrobione przez gimnazjalistów, na znak solidaryzmu z organizatorem akcji. Panie bibliotekarki z  Biblioteki Pedagogicznej oraz z tutejszej szkoły podstawowej wystawiły książki o tematyce autyzmu, każda w swojej placówce. Klasy pierwsze oraz czwarte o godzinie 10.00 wspólnie wyruszyły  z niebieskimi balonami na happening na Plac Niepodległości.  Skandując hasła przemierzały ulice Nowego Tomyśla. Grupa Szołderki z SP3 zatańczyła dla  uczniów i miejskiej społeczności  na Placu Niepodległości.

Wspólne tańce i skandowanie zjednoczyły społeczność uczniowską. Serdeczne podziękowania kieruję do wychowawców klas IV A, IV B, IV C, IV D za przygotowanie uczniów do akcji oraz Pani Ani Król- Pawelskiej za pomoc w przygotowaniu akcji. Natomiast Panu Michałowi Kandulskiemu za zakup cukierków i kubeczków.  Mam nadzieję, że tak udane świętowanie i integracja będzie miała miejsce również w kolejnych latach.
Ten pokaz slajdów wymaga włączonego JavaScript.

Dodaj komentarz