Nowy Tomyśl: Światowy Przegląd Folkloru INTEGRACJE.

W sobotę, 11 sierpnia br., przy Muszli Koncertowej NOK-u odbył się Światowy Przegląd Folkloru INTEGRACJE. Festiwal trwa 9 dni, od 11 do 19 sierpnia.


Przegląd rozpoczął się koncertem u Nas. Przez cały festiwalowy tydzień artyści odwiedzą: Leszno, Wronki, Damasławek, Wrześnię. Całość zakończy się koncertem finałowym w Swarzędzu Jednym słowem, Wielkopolskę przepełniać będzie moc ludowych atrakcji. W niesamowitą podróż z folklorem zabrały nas zespoły:
– Słowacja – Zespół Folklorystyczny „Vihorlat”
– Kanada – Zespół Folklorystyczny „Les Pieds Légers”
– Hiszpania – Zespół Folklorystyczny „Rebulir”
– Chorwacja – Zespół Folklorystyczny „Varaždin”
– Polska – Zespół Pieśni i Tańca Uniwersytetu Gdańskiego „Jantar”
– Polska – Zespół Tańca Ludowego „Poznań” AWF – Gospodarz
Hasło tegorocznej imprezy brzmi: „Folklor mamy we krwi”. Wiąże się to nie tylko z tym, że członkowie zespołów folklorystycznych lubią tańczyć, ale i z tym, że przez cały festiwal prowadzona będzie akcja honorowego krwiodawstwa.
Organizatorzy postarali się, by ten koncerty był niesamowitym przeżyciem dla publiczności i uczestników. W zeszłym roku INTEGRACJE odbyły się w Parku Miejskim podczas Jarmarku, w tym roku była to Muszla Koncertowa, a za rok? Być może będzie to jeszcze inne miejsce. Cieszy nas fakt, iż po raz kolejny mogliśmy być współorganizatorem tak prestiżowego wydarzenia.Ten pokaz slajdów wymaga włączonego JavaScript.(Visited 150 times, 1 visits today)

Dodaj komentarz