Nowy Tomyśl: Strażacy rozpoczęli kolportaż ulotek informacyjnych na temat profilaktyki oraz szczepień przeciwko Covid-19

Do komend miejskich i powiatowych zostało dostarczonych 10 mln ulotek propagujących wiedzę na temat profilaktyki oraz szczepień przeciw COVID-19.Rozpoczął się także proces ich kolportowania do mieszkańców małych miejscowości i wsi. Ulotki zostaną rozwiezione przez druhów ochotniczych straży pożarnych. Wcześniej strażacy spersonalizowali ulotki wpisując do każdej z nich numery telefonów do gminnych koordynatorów transportu.

Materiały mają przede wszystkim trafić do mieszkańców wykluczonych cyfrowo, którzy nie korzystają z zasobów internetu, często są samotni lub nie radzą sobie z informacją z innych źródeł. Na ulotkach znalazły się m.in. informacje o tym, jak zapisać się na szczepienie.

Przypominamy również, że w ramach Narodowego Programu Szczepień strażacy pomagają dotrzeć do punktów szczepień przeciw COVID-19 osobom, które nie mają możliwości dotarcia we własnym zakresie. Przedsięwzięcie prowadzone jest we współpracy z jednostkami samorządu terytorialnego.

Opracowanie: Zespół prasowy KG PSP
Zdjęcia: mat. KM/P PSP oraz jednostek OSP

(Visited 299 times, 1 visits today)

Dodaj komentarz