Nowy Tomyśl: Pożar lokomotywy w pobliżu przejazdu kolejowego

W czasie kiedy kilka zastępów z gm. Nowy Tomyśl dogaszało pożar zboża w okolicach Borui Kościelnej do Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego wpłynęło kolejne zgłoszenie o pożarze lokomotywy w pobliżu przejazdu kolejowego w Paproci.

Do zdarzenia zadysponowany został zastęp OSP Bolewice, który na czas nieobecności nowotomyskich strażaków operacyjnie zabezpieczał teren miasta oraz oficer operacyjny.

Po dojeździe zastępów na miejsce stwierdzono, że maszynista zatrzymał skład pociągu towarowego zgodnie z procedurą w pobliżu przejazdu kolejowego, a sam podjął skuteczną akcję gaśniczą „transformatora wyrównującego” znajdującego się w tylnej części elektrowozu wykorzystując do tego celu dwie gaśnice. Dyspozytor PKP na czas działań wyłączył zasilanie trakcji na jednym z torów.

Działania straży polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, odkręceniu obudowy oraz sprawdzeniu kamerą termowizyjną transformatora i przetwornicy. Pociąg przewoził miał węglowy i pozostał w miejscu awarii do czasu przyjazdu elektrowozu zastępczego.

Opracowanie: kpt. Damian Żukrowski
Zdjęcia: kpt. Damian Żukrowski

Zobacz również …

 

(Visited 735 times, 1 visits today)

Dodaj komentarz