Nowy Tomyśl – Potrącony 16-letni rowerzysta ponosi śmierć na miejscu [AKTUALIZACJA]

Zbliżała się godzina 19:35. O tym czasie, w piątek, 9 lutego 2018 roku, służby ratunkowe oraz Policja zostały poinformowane o wypadku, do którego doszło na skrzyżowaniu dróg wojewódzkich numer 307 i 308 w okolicach Bukowca.


 Do zdarzenia zadysponowani zostali strażacy z JRG Nowy Tomyśl, OSP Bukowiec, Zespół Ratownictwa Medycznego i Policja. Po dojeździe okazało się, że doszło do potrącenia rowerzysty przez samochód osobowy. Pojazd marki Mercedes, poruszający się od strony Opalenicy, uderzył w rowerzystę, który prawdopodobnie wyjechał od strony Bukowca, w kierunku na Nowy Tomyśl. Uderzenie w tył roweru było na tyle silne, że rower został odrzucony na znaczna odległość, a poruszający się rowerem doznał licznych obrażeń. Prowadzona przez długi czas resuscytacja krążeniowo oddechowa przez strażaków i załogę Zespołu Ratownictwa Medycznego niestety nie przyniosła pozytywnego rezultatu. Pomimo usilnych starań ratowników lekarz stwierdził zgon 16-letniego mieszkańca Przyłęku. Kierujący samochodem osobowym 20 letni mężczyzna nie odniósł żadnych obrażeń. Wszystkie czynności dochodzeniowe na miejscu zdarzenia odbywały się pod nadzorem prokuratora. Ruch w miejscu zdarzenia w pierwszej fazie działań był całkowicie wstrzymany, następnie odbywał się wahadłowo.

Opracowanie: asp. sztab. Andrzej Łaciński

16-letni rowerzysta nie żyje po zderzeniu z Mercedesem

Młody rowerzysta nie żyje po zderzeniu z osobowym Mercedesem.  Do potrącenia rowerzysty doszło po godzinie 19 w piątek w obrębie skrzyżowania Opalenica – Nowy Tomyśl – Bukowiec.


Na miejscu wypadku prowadzona była reanimacja potrąconego przez służby ratunkowe, niestety obrażenia były zbyt duże i poszkodowany zmarł.

Sprawę bada policja pod nadzorem prokuratury.

Nieoficjalnie około 16-letnia ofiara to mieszkaniec gminy Nowy Tomyśl .

Zobacz również …
(Visited 3 450 times, 1 visits today)

Dodaj komentarz